Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel XF 2 İmzayı Fotoğraf olarak göstermiyor

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

IExlusive

xFanatik
Kullanıcı
Arkadaşlar imza ekle diyorum fotoğrafın linkini ekliyorum. Fotoğraf imza kısmında gözüküyor tamam diyorum. Sayfayı yeniliyorum link şeklinde çıkıyor. Nasıl düzeltebilirim.

imza.PNG

Eklentiden dolayı birisi daha böyle bir sorunla karşılaşmış.
Eklentileri devre dışı bırakıp imza alanını tekrar düzenle ve dene belki senin sorununda eklentidendir.

Bu tür sorunları çözmek için her yolu deneyeceksiniz arkadaşlar, eklentileri tek tek kontrol edeceksiniz. Php sürümlerini deneyeceksiniz. Her yolu deneyerek çözümü bulacaksınız.

Aynen hocam herşeyi denemek gerekiyor.
En ufak bi kodlama hatası, burası ile hiç alakası yok diyeceğin yerleri bile etkiliyor.
Orjinalinde çalışan bir işlem sonradan sıkıntı çıkarıyorsa geriye dönük eklenen kod ve eklentilere tek tek bakmak lazım.

Aldığım eklentide sorun yaşıyordum.Eklenti yazarı ile iletişime geçtim kaç kere, sonunda kullandığım eklentileri istedi ve hemen hemen bir buçuk ay sonra geri dönüş sağladı.Başka bir eklenti ile çakışma olduğundan, o eklenti düzgün çalışmıyormuş.
Ortalama üç ay sıkıntı yaşadım.

Umarım bu anlattıklarımda bir gün birinin işine yarar.
Ney, ne zaman, nerede lazım olur bilinmez. Okuduğumuz şeyleri bazen gereksiz bulsakta ilerde lazım olabiliyor :=)

Bu tür sorunları çözmek için her yolu deneyeceksiniz arkadaşlar, eklentileri tek tek kontrol edeceksiniz. Php sürümlerini deneyeceksiniz. Her yolu deneyerek çözümü bulacaksınız.
Hocam bütün yolu denedim sizin önerdiğiniz yolları da denedim daha napayım yani. Eklentileri komple devre dışı bıraktım hala devam ediyor. PHP sürümlerini de değiştirdim yine olmadı

en güzeli yükleniğimiz her eklentiyi ve özellikle manual ilave ettiğimiz her kodu bir yere liste olarak yazmak gerekiyor. Aksi takdirde zamanla bunlar unutuluyor ve hiç ummadığımız bir yerde bu tür revizyonlar farklı bir şekilde hata olarak karşımıza çıkıyor :)

Varsayılan xf temasında değişiklik yapmadıysanız, birde onu deneyin.
Hiçbir şablonda kod değişimi veya eklemesi olmadan.(Extra.less de dahil)

en güzeli yükleniğimiz her eklentiyi ve özellikle manual ilave ettiğimiz her kodu bir yere liste olarak yazmak gerekiyor. Aksi takdirde zamanla bunlar unutuluyor ve hiç ummadığımız bir yerde bu tür revizyonlar farklı bir şekilde hata olarak karşımıza çıkıyor :)
Extra.less şablonunda ki bütün css'leri sildim yine aynı değişen birşey yok :D

Forum kurulduğundan beri hep mi böyleydi yoksa sonradan mı oldu?

Size tavsiyem
Bilgisayarınıza xampp kurun.
Sitenizin yedeğini local de deneyin.
Sorun düzeldiyse sunucunuzla alakalıdır.​
Sorun halen varsa [xenforo + eklenti + tema] bunların şablonlarından birinde sıkıntı vardır.(varsayılan temada eklentiler devre dışı çalıştırmıştınız. o zaman bakılacak yer xenforo şablonlarıdır. Kurulum ve güncellemede sıkıntı olmuştur.)​
Benim görüşlerim böyle denemeden bulamazsınız.​
Bir işlemi sitenize uygulamadan önce test site üzerinde işlem yapın sorun görünmüyorsa sitenize uygulayın.​

Extra.less şablonunda ki bütün css'leri sildim yine aynı değişen birşey yok :D

Açıkçası ben bunun css veya şablona eklenen kodlardan kaynaklı bir durum olduğunu düşünmüyorum. IMG otomatik url ekliyor dolayısıyla IMG içerisinde URL ekleyip resmi link olarak sunuyor. Daha önce birinin başına gelmişti forum içerisinde php sürümünü düşürerek çözmüştük. MFA TurkBinGazi arkadaşımızın dediği gibi localde deneyin çalışıyorsa sunucu taraflı sorun var demektir

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.