Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü XF 2.0 "Bilinmeyen bir sayfaya bakıyor." Uyarısı Hakkında

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Mustafa AYGÜN

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Çevrimiçi kullanıcılara baktığımda çoğunda "Bilinmeyen bir sayfaya bakıyor." uyarısı alıyorum. Çözüm hakkında bir önerisi olan var mı acaba?

1524776896830.png

Ekli dosyalar

• 1524776874604.png
    1524776874604.png
    18.5 KB · Görüntüleme: 9

Çözüldü XF 2.0 "Bilinmeyen bir sayfaya bakıyor." Uyarısı Hakkında

Bu tür sorun genel bir sorun olsaydı mutlaka çözüm bulunurdu sunucu kaynaklı da olabilir. XenForo da şu an için böyle bir sorun görünmüyor.
Bu tür sorun genel bir sorun olsaydı mutlaka çözüm bulunurdu sunucu kaynaklı da olabilir. XenForo da şu an için böyle bir sorun görünmüyor.

Çözüm
VBULLETİN 3 Sürümünden geçiş yaptım bende de var bilinmeyen sayfaya bakma olayı..

bende vbulletinden geçtim sıfırdan başlattım.. herşey sıfırdan bendede var çokta büyük bir sıkıntı değil gibi çoğunlukla galiba konuyu baska bir yere yönlendirildiği an bu durum çıkıyor gibi

bende mybb'den xenforo gecıs yaptım bu durum bendede var

bunun sebebı eskı lınk ve dosya yapılarının xenforoyla bırebır uyusmaması

konu ve forum lınklerınızı 301 yonlendırme yapmıs olabılırsınız

google bıng yandex ve dıger botlar sıtelerımın tum kodlarını tarıyor

xenforoda bu dosya yolları bulamayınca hata zannetıgımız durumla karıslasıyoruz

zamanla yenı url yapısı ındexlendıkce, eskı lınk yapıları sılıp kaybolacaktır. bu durum ortadan kalkacaktır

bunu takıp etmek ıstıyorsanız

cpanelde hatalar bolumunde son 300 hata kısmında hatalı lınk loglarını gorebılırsınız

pleskte gunlukler kısmında aynı sekılde hata lınklerı gorebılırsınız.

bundan kurtulma suresını kısaltabılırsınız

google console olan hataları toplu url kaldırma aracıyla kaldırarak

mybb xenforo gecıs sonrası yaklasık 10000 url kaldırmak zorunda kaldım

mybb olup xenforo olmayan dosya yolları yada php dosya lınklerıydı hepsıde

Son düzenleme:
Bu sorun bizde de vardı; sağolsun arkadaşların sayesinde açıklayıcı ve doyurucu bilgilendirmeye sahip olmuş olduk.
Teşekkürler...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.