Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo'nun orjinal Türkçe Dil Paketi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

qr00cer

Kullanıcı
Kullanıcı
Arkadaşlar bu sitede sunulan bir çok eklenti veya dil paketinde sitenin linki mevcut. Benim istediğim tertemiz linksiz bir paket var mı sonuçta kimse footer alanına link çıkmaz istemez. Xenforo'nun orjinal sunduğu paket var mi?
Xenforoya daha başlamadan tiksinmeye başladım orjinal yazılıma para veriyorsun adam hemen footer kısmına linkini koyuyor madem öyle parasız dağıt. Eklenti arıyorsun eklentiyi yazan arkadaşım hakkıdır link koyuyor. iyki wordpress eklentilerinde bu durum yok.

Bu konuda yanlış düşünüyorsunuz xenforo lisans fiyatı $140 eğer sitenin en aşağısında bulunan xenforo yazılımına ait yazıyı kaldırmak istiyorsanız marka kaldırma hakkını da satın almanız gerekir onun fiyatı da $250 bu tüm lisanslı yazılımlar için böyledir. vBulletin, XenForo, IPB bunlar marka değeri taşırlar. Yani bir araba üretiyor olsanız bunun logosu olmasın böyle dümdüz piyasaya çıkarın diyemezsiniz neden? Çünkü marka değeri vardır. Ama bir konuda haklısınız o da Türkçe dil desteğinin olmaması. Bu gibi şirketlerin en büyük sorunu da bu bence. Bizim gibi günlerce çeviri yapıp bunu da ücretsiz olarak yayınladıktan sonra footer alanındaki linkten rahatsız oluyorsanız oturup kendinizin çeviri yapması gerekiyor. En azından kafanız rahat olur ;)

Her sitenin yapısı farklıdır o yüzden kimi sitede footer linki sıkıntı olmayacaktır ben size zaten bir şey demedim emek ediyorsunuz ama 140$+250$ verip footer alanını tertemiz görmek varken xenforo yazılımı türkiye de binlerce insanın para verip aldığı scripti türkçe dil paketi olmaması çok ayip

/**Otomatik olarak arka arkaya atılmış mesak birşeltirildi **\

Bu konuda yanlış düşünüyorsunuz xenforo lisans fiyatı $140 eğer sitenin en aşağısında bulunan xenforo yazılımına ait yazıyı kaldırmak istiyorsanız marka kaldırma hakkını da satın almanız gerekir onun fiyatı da $250 bu tüm lisanslı yazılımlar için böyledir. vBulletin, XenForo, IPB bunlar marka değeri taşırlar. Yani bir araba üretiyor olsanız bunun logosu olmasın böyle dümdüz piyasaya çıkarın diyemezsiniz neden? Çünkü marka değeri vardır. Ama bir konuda haklısınız o da Türkçe dil desteğinin olmaması. Bu gibi şirketlerin en büyük sorunu da bu bence. Bizim gibi günlerce çeviri yapıp bunu da ücretsiz olarak yayınladıktan sonra footer alanındaki linkten rahatsız oluyorsanız oturup kendinizin çeviri yapması gerekiyor. En azından kafanız rahat olur ;)
Sizde en azından footer linkini kaldırmak için seçenek sunmalısınız

Son düzenleme:
Sizde en azından footer linkini kaldırmak için seçenek sunmalısınız

Bize $140 dolar ödeme yapsaydınız emin olun bir çok seçenek koyardık. :D

Her sitenin yapısı farklıdır o yüzden kimi sitede footer linki sıkıntı olmayacaktır ben size zaten bir şey demedim emek ediyorsunuz ama 140$+250$ verip footer alanını tertemiz görmek varken xenforo yazılımı türkiye de binlerce insanın para verip aldığı scripti türkçe dil paketi olmaması çok ayip

Dediğim gibi o konuda haklısınız. Biz bunu vBulletin yazılımında da yaşadık XenForo yazılımında da Sanırım şöyle yaklaşıyorlar; Bu gibi şirketler şirketinde 10 kişi çalıştırsa ve bu programcıların her birine yıllık $100.000 ödese toplamda $1.200.000 dolar sadece işçi parası tutar ki bunun ekstra masrafları da vardır ve tercüme için ekstra işçi alsalar ve her güncellemede de bu tercümanlara da ihtiyaç olacak ki bunun için diğer ülkelerin dillerini de hesaba katarsak şirket altından kalkamayabilir. Ama en azından en çok satış yaptıkları yere böyle bir hizmet verebilirler. Amerikadaki flynax firmasının böyle bir çalışması vardı ki adamlarda Türkçe dil hizmetini gördüğümde baya şaşırmıştım. Ne diyelim yapan yapıyor herkes çıkarına göre hareket ediyor :)

Son düzenleme:
Dil konusunda community taraflarını açıp destek alabilirler. Çoğu işletim sistemi firmasının yaptığı gibi community tarafından gönüllü çevirici alıp gönüllülere çevirttirebilirler. Buda da ekstra bir masraf etmek zorunda da kalmazlar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.