Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

xenforogen temaları neden bu kadar pahalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WebAbi

Banned
Yasaklı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba yanlış anlamayın arkadşalar ama cidden çok pahalı ürünler.
v11 temasındaki fiyatı söylemiyorum bile ki bu senelik yenilemeli birde şaka gibi buna yönetimin el atması gerek herkesi düşünerek yapıldığını sanmıyorumda sadece bütçesi çok olan arkadaşların alabileceği şekilde tasarlanmış biraz istişare yaparsak süper olur açık kaynak olsa 2500tl değer ama lisanslı imkanı yok o fiyata değmez benim görüşümdür umarım yönetim buna el atar.

Yazılım işlemleri dolarla fiyatlanır. Biz şifreleme işlemlerine, sunucu giderlerine, yazılım güncellemelerine dolar olarak ödeme yapıyoruz. Bugün en kötü 25 dolar şifreleme işlemlerine harcasak 654 Türk Lirası yapıyor. Geçmişte dolar bazlı sattığımız ürün fiyatları bunun çok çok üzerindeydi. Asgari ücretin 2300 TL olduğu dönemde 1000 TL'ye tema satıyorduk. Bugün Asgari ücret 11.402 TL. Biz bu mantıkla artış yapsak, temaların en az 5000 TL olması gerekirdi. Bu enflasyon sarmalında fiyatları bu özellikteki temalar ve ürünler için en düşük seviyelerde tutmaya çalışıyoruz. Geçmişteki alışkanlıklarımızdan ötürü bu fiyatlar bazılarımıza pahalı gelebilir ama fiyatlar dolar bazlı hep aynı geçmişte de 80 - 90 - 100 dolar bandında ürünler satıyorduk. Günümüzde de bu fiyat aralıklarında ürünler satıyoruz. XGT şirketinin de vergi ödediğini, ssk ödediğini, kdv ödediğini, muhasebe ödediğini, komisyon ödediğini unutmayın.

Şunu da belirteyim; Fiyatlar dolar düşmediği sürece hiçbir zaman düşmez hep yukarı yönlü ilerleyecektir.

Konu tartışmaya kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.