Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XenForo'da Arka Plan Değiştirme ve Yayma

Tevfik

TFC
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba değerli XenGenTR ailesi,

XenForo'da arka plana (direkt forumun) bir görsel eklemek istiyorum ama görsel wallpaper değil, bu görseli orjinal hâliyle çoğaltıp arka plan yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim acaba?

Nasıl yapılır ? XenForo'da Arka Plan Değiştirme ve Yayma

Evet denin temada farklıymış.

Kod:
html[data-xengentr-arkaplan="1"] .XGT-Oval_govde,
html[data-xengentr-arkaplan="1"] .XGT-ArkaPlan {
    background-image: url("resim-yolu");
    background-repeat: repeat;
}
Çoğaltmak derken anlamadım ve sitenin tüm alanını mı kaplayacak ?

Çoğaltmak derken anlamadım ve sitenin tüm alanını mı kaplayacak ?

Hayır abi, görsel mesela 50x50 pixel diyelim ama o boyutta kaliteli görsel. Bu görseli çoğaltıp arka plan yapmak istiyorum. Ama çoğaldığı belli olmayacak abi hepsi birleşik gibi duracak?

CSS:
.p-pageWrapper {
}

Birleşil durmamması için bazı grafiksel hileler yapıcaksın. Mesela 3d effektler grafik arka planında ola bilir, ama grafik 30 px olmayacak mesela 250px olacak sizin ikonunuz ise bunun tam ortasında duracak böylelikle bir birinden zaten ayrılacaklar.

Evet denin temada farklıymış.

Kod:
html[data-xengentr-arkaplan="1"] .XGT-Oval_govde,
html[data-xengentr-arkaplan="1"] .XGT-ArkaPlan {
}

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.