Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel XenForo Yedeklemede Sorun Yaşıyorum

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

Tevfik

TFC
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://sanaforum.com
Merhabalar,

XenForo yedeklemesinde sorun yaşıyorum.

Öncelikle cPanel'den full yedeğini aldım, ardından ftp yükledim, ardından sql dosyasını veritabanı seçerek içe aktardım ve config dosyasını düzenledim. Site açılmıyor. Phpmyadmin içerisinde site adresini düzenleyeceğim yer var mı? Tüm dosyaları inceledim ama bulamadım. Nerede eksik yapıyorumdur?

Merhabalar Tevfik Tevfik
Cpanelden Full backup şeklinde yedek aldıysanız bunu lütfen fullback şeklinde restore edin. Yetkiniz yok ise sunucu hizmetini aldığınız yere bildirin onlar yüklesinler.
Ftp + sql şeklinde yükleme yapma stiliniz manuel yükleme sistemidir. Bunun en sağlıklı şekilde çalışması için veri tabanınızın'da phpmyadmin'den dişa aktar denilerek sorunsuz şekilde
aktarılması gerekir. Ve yeni kurulacak yerde veri tabanı boyutunuz yüksek ise phpmyadmin içe aktarımda sağlıklı sonuç vermez.

Manuel yükleme Nasıl yapılır ?

1. Ftp dosyalarınız sitenin kurulduğu kök dizine yüklenir.
2. Yeni bir veri tabanı oluşturulur ve mevcut alınmış sql yedeği yüklenir.
3. src/config.php içerisine yeni oluşturulan veri tabanı bilgileri girilir.
4. Sistemin enson sorunsuz şekilde çalışan php sürümüne göre host servisinizin ayarlı olması gerekir.

Merhabalar Tevfik Tevfik
Cpanelden Full backup şeklinde yedek aldıysanız bunu lütfen fullback şeklinde restore edin. Yetkiniz yok ise sunucu hizmetini aldığınız yere bildirin onlar yüklesinler.
Ftp + sql şeklinde yükleme yapma stiliniz manuel yükleme sistemidir. Bunun en sağlıklı şekilde çalışması için veri tabanınızın'da phpmyadmin'den dişa aktar denilerek sorunsuz şekilde
aktarılması gerekir. Ve yeni kurulacak yerde veri tabanı boyutunuz yüksek ise phpmyadmin içe aktarımda sağlıklı sonuç vermez.

Manuel yükleme Nasıl yapılır ?

1. Ftp dosyalarınız sitenin kurulduğu kök dizine yüklenir.
2. Yeni bir veri tabanı oluşturulur ve mevcut alınmış sql yedeği yüklenir.
3. src/config.php içerisine yeni oluşturulan veri tabanı bilgileri girilir.
4. Sistemin enson sorunsuz şekilde çalışan php sürümüne göre host servisinizin ayarlı olması gerekir.

Cevabınızdan dolayı teşekkür ederim.

Manuel yükleme sıralamasında hepsini yaptım fakat 4. seçenek için hizmet aldığım firmaya mail attım. Muhtemelen onlardan kaynaklı. Yedek yüklemesini yeniden teyit ederek kontrol ettim siz yazdıktan sonra, hepsi eksiksiz. Geriye tek seçenek kaldığını düşünüyorum.

Eğer probleminiz devam ederse. D.M'den bilgilerinizi iletin yardımcı olurum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.