Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo Yedeğini Farklı Domaine Aktarma

bugrao

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba Xenforo'da domain değişikliği yapmaya karar verdim ve önceki sunucunun tüm cpanel yedeğini aldım fakat yeni domaine nasıl kurmam gerektiğini bilmiyorum. Hangi adımları takip etmem gerekiyor.

Nasıl yapılır ? Xenforo Yedeğini Farklı Domaine Aktarma

İçeriklerin saklandığı bir dosya var mı? eski içerikleri ekleyebilir miyim?

İçerikler bir bütündür konu-üye-mesaj olarak komple yedeği aktif etmeden içerisinden veri alinmaz :) Her türlü o veri tabanının sorunsuz sisteme yüklenmesi gerekir. Zaten siz onu yapabilseniz sıfırdan kurmanıza gerek kalmazdı. O yüzden sorunuzun cevabı eklemeyezsiniz :(
Yapmanız gerekenleri kısaca bahsedeyim.

Ana Site de yapılacaklar.
  • Tüm dosyaların yedeğini alın.
  • Ana sitenizin Yönetim panelinden forum url adresini yeni url olarak değiştirin.
  • Phpmyadmin yedeğini alın.

Yeni site de yapılacaklar.
  • Tüm dosyalarınızı yeni siteye atın.
  • DB oluşturun ve Yeni db bilgilerinizi config dosyanıza işleyin.
  • Phpmyadmin`e girerek Ana sitede ki almış olduğunuz yedeği import edin.
Siteniz hazır.

Yapmanız gerekenleri kısaca bahsedeyim.

Ana Site de yapılacaklar.
  • Tüm dosyaların yedeğini alın.
  • Ana sitenizin Yönetim panelinden forum url adresini yeni url olarak değiştirin.
  • Phpmyadmin yedeğini alın.

Yeni site de yapılacaklar.
  • Tüm dosyalarınızı yeni siteye atın.
  • DB oluşturun ve Yeni db bilgilerinizi config dosyanıza işleyin.
  • Phpmyadmin`e girerek Ana sitede ki almış olduğunuz yedeği import edin.
Siteniz hazır.
Ben önceki sitenin hostingini değiştirdim ondan dolayı elimde şuan sadece tam yedek var sql ana dosyalar falan hepsi, dosyaları aktardığımda bu hatayı alıyorum.

1703227900700.png

config.php'den veritabanı bilgilerini değiştirdim.
Sql dosyasını notepad'ten bul ve değiştir yaptım, domaini yenisiyle değiştirdim.
Ama phpmyadminden bul diyip eski domaini yazdığımda hala sonuçlar çıkıyor.
1703228018910.png
ne yapmam lazım.

Merhabalar B bugrao Hizmet aldığınız yere fullbackup dosyanızı iletin yükleme yapsınlar.
Veri tabanları boyutu yüksek oldugu zaman eksik ve hatalı yükleme ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer kullandığınız hizmet vps,vds,dedicated kısaca root yetkili bir cihaz ise D.M'den bana ulaşın
yedeğinizin yüklemesini yapalım.

Normal hosting ise kullandığınız eğer bu gibi durumlarda sql yükleme problemleri çokça karşılaşılan bir problem.
Sorunsuz yükleme yapamayabilirsiniz.

Yukarıdaki izlediğiniz yol hatalı bu arada. Manuel yedek yükleseniz bile veri tabanı içinden domain ismi değişme yapmayınız.
Sorunsuz yedek yüklendiğinde yeni domainde /admin.php çağrıldığında otomatik gelir karşınıza giriş yapıp
Temel Seçeneklerden URL güncellemeniz yeterli olacak.

Merhabalar B bugrao Hizmet aldığınız yere fullbackup dosyanızı iletin yükleme yapsınlar.
Veri tabanları boyutu yüksek oldugu zaman eksik ve hatalı yükleme ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer kullandığınız hizmet vps,vds,dedicated kısaca root yetkili bir cihaz ise D.M'den bana ulaşın

Normal hosting ise kullandığınız eğer bu gibi durumlarda sql yükleme problemleri çokça karşılaşılan bir problem.

Yukarıdaki izlediğiniz yol hatalı bu arada. Manuel yedek yükleseniz bile veri tabanı içinden domain ismi değişme yapmayınız.
Sorunsuz yedek yüklendiğinde yeni domainde /admin.php çağrıldığında otomatik gelir karşınıza giriş yapıp
Neyse sıfırdan kurulum yapıcam :(.

İçerikler bir bütündür konu-üye-mesaj olarak komple yedeği aktif etmeden içerisinden veri alinmaz :) Her türlü o veri tabanının sorunsuz sisteme yüklenmesi gerekir. Zaten siz onu yapabilseniz sıfırdan kurmanıza gerek kalmazdı. O yüzden sorunuzun cevabı eklemeyezsiniz :(

Çözüm
sağlık olsun bakalım yola devam :(.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.