Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo Widget ayarı

berke

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
merhaba ben bir widget oluşturdum ama sadece belirlediğim ranklarda görünmesini istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz

Ancak kullanıcı gruplarına göre filitreleme yapabilirsiniz. Bunun için ise widget key'i aşağıdaki kodların arasına alıp sizin görmesini istedğiniz kullanıcı grup ID'lerini yazmanız yeterli.

<xf:if is="{{$xf.visitor.isMemberOf([x, y])}}">

widget key buraya gelecek.

</xf:if>

daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz
Görünüm ve diller -> Widget yöneticisi alanına gelerek Widget Ekle butonuna tıklayın. Karşınıza gelen Widget tanımıseçeneklerinden HTML seçeneğini seçip Widget Ekle butonuna tıklayın. Karşınıza gelen alandan seçenekleri aşağıdaki gibi düzenleyin.

Widget kimliği-ID: Bir isim ver
Başlık: Bir açıklama yaz
Bu pozisyonlarda göster: Forum listesi: Kenar çubuğu (Sıra 1 Olsun)
Şablon: Aşağıdaki kodu ekle.

<xf:if is="{{$xf.visitor.isMemberOf([x, y])}}">
SENIN YAZDIĞIN WIGDET KODUNU ILAVE ET

peki hangi üyenin görüp görmiyeceğini nasıl ayarlıyacağız
X ve Y değerlerine sayı yazaksın. Admin grubunun ID 1, Moderator grubu ID'si 3 diyelim, o zaman

<xf:if is="{{$xf.visitor.isMemberOf([1, 3])}}">
SENIN YAZDIĞIN WIGDET KODUNU ILAVE ET

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.