Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü XenForo stats collection failed: cURL error 6

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

CrossBench

Kullanıcı
Kullanıcı
Herkese merhaba,
Ekte gördüğüm hatayı almaktayım. Sebebini anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. :)

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    52.9 KB · Görüntüleme: 40
Orjinal xenforoda böyle bir sorun yok, sanırım nul kullanıyorsunuz.

Orjinal xenforoda böyle bir sorun yok, sanırım nul kullanıyorsunuz.

Evet, Digitalocean 1,5 ay kadar kullanabileceğim kredi var. Burada Xenforo'yu kendimce test etmek istiyorum, daha önce hiç kullanmadım.. Lisans almadım daha.
İlk kurulumda PHP 5.6 ile siteyi açtığımda bu hata olmuyor. PHP 7.3.5 sürümüne yükseltince bu karşıma çıkıyor.

C CrossBench kısa zaman önce PHP yükseltmesi veya PHP ayarları ile oynadınız mı?

Aynen. Centos sunucuya VestaCP yükledim. PHP yükseltmesini (5,6 > 7.3.5) yaptım.

Bu mesajı attıktan sonra siteyi bir daha kontrol ettim. 2. bir uyarı daha gelmiş ekteki gibi.

7231

Son düzenleme:
Evet, Digitalocean 1,5 ay kadar kullanabileceğim kredi var. Burada Xenforo'yu kendimce test etmek istiyorum, daha önce hiç kullanmadım.. Lisans almadım daha.
İlk kurulumda PHP 5.6 ile siteyi açtığımda bu hata olmuyor. PHP 7.3.5 sürümüne yükseltince bu karşıma çıkıyor.

Aynen. Centos sunucuya VestaCP yükledim. PHP yükseltmesini (5,6 > 7.3.5) yaptım.

Bu mesajı attıktan sonra siteyi bir daha kontrol ettim. 2. bir uyarı daha gelmiş ekteki gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 7231
PHP switch ayarınızı 5.6 yapın sonra, admin panelden kontrol edin. Bir kaç saat böyle kullanın ardından Sql'i onarıp 7.x yükseltme yapın.

Ek Bilgi; orijinal olmayan xenforo yazılımlarında php 5.6 versiyonu sorunsuz çalışmaktadır.

Dipnot : PHP yükseltmesi yapmadan önce eklentileri de kapatınız. Yoksa bu tarz hatalar olmanız olası görünüyor. Saygılarımla iyi forumlar

Deneyeceğim. Bir ihtimalde sunucu ayarları ile alakalı olabileceğini düşünüyorum. Çözebilirsem karıma artık. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.