Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo kullanıcı silerken alınan hata

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
XenConcept-ProfileViews bu eklentiyi devre dışı bırakıp tekrar dener misiniz?
Eklentiyi devre dışı bırakınca sorunsuz silme işlemini yapıyor, ama her üye silmek istediğimde eklentiyi devre dışı bırakmam gerekiyor. Eklenti aktifken silme işlemi nasıl yapabilir merak ettiğim bu.

Her ne kadar xenforo içerisinde üye silme özelliği olsa da ileride daha büyük sorunlara neden olduğu için bu işlemi yapmanızı kesinlikle önermiyoruz. Ben ileride çıkacak hataları göze alıyorum diyorsanız bu hataya sebep olan eklentiyi kaldırmanız ya da devre dışı bırakmanız gerekiyor. Sorunsuz kullanmak istiyorsanız eklentinin yazarına bu sorunu bildirebilirsiniz.

Her ne kadar xenforo içerisinde üye silme özelliği olsa da ileride daha büyük sorunlara neden olduğu için bu işlemi yapmanızı kesinlikle önermiyoruz. Ben ileride çıkacak hataları göze alıyorum diyorsanız bu hataya sebep olan eklentiyi kaldırmanız ya da devre dışı bırakmanız gerekiyor. Sorunsuz kullanmak istiyorsanız eklentinin yazarına bu sorunu bildirebilirsiniz.
Normalde üye silme değil ekstra kullanıcı grubu oluşturup oraya taşıyordum ama test için çok fazla User açmışız silmem gerekti birkaçını.

İleride ne gibi bir sorun olur hocam?

Normalde üye silme değil ekstra kullanıcı grubu oluşturup oraya taşıyordum ama test için çok fazla User açmışız silmem gerekti birkaçını.

İleride ne gibi bir sorun olur hocam?

XenForo büyük bir nesne yönelimli yazılımlıdır. Eklenti yazarları eklenti yazarken bu nesneleri kullanır. User varlık sınıfını ele alırken genellikle tablo kontrolünü yapmıyorlar. Yani eklenti xenforo içerisindeki user_id tablosu ile eklentideki user_id bir ilişki içerisinde olmak zorunda. Siz xenforo tarafında silme işlemi yaptığınızda eklenti user varlığını genişlettiği için ilişki kurmaya çalışıyor haliyle böyle bir user_id değerine sahip olan kullanıcıyı bulamadığında hata fırlatıyor. İşte eklentilerde bu kontroller göz ardı edildiği için yani xenforo tarafındaki user_id silindiğinde eklentide silinse sorun olmayacak ama maalesef bu hesaplanmıyor. Birçok eklenti böyle olduğu için ileride çok sorun yaşarsınız. Sunucu tarafında isMemberOf on a non-object (NULL) tarzında çok hata alırsınız. Umarım anlatabilmişimdir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.