Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? xenForo kullanıcı gruplarına özel avatar nasıl yapılır?

Fetih Tim

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Konumun başlığından da anlayabileceğiniz şekilde , xenForo kullanıcı gruplarına özel avatar nasıl yapılır?
(Şu aralar forumlar ile çok fazla uğraştığım için konu açma durumunda kalıyorum. )

Guest :
Ekli dosyayı görüntüle 16867
Hitap tarzlarına göre rütbeli asker :
Ekli dosyayı görüntüle 16868
Hitap tarzlarına göre general :
Ekli dosyayı görüntüle 16869
Yeni üye olunduğunda direkt olarak 1. avatar veriliyor. Rütbe atladıkca da otomatik olarak avatar yenileniyor.
En azından yeni gelene özel avatar olsa onu yapabilir miyiz?
Kişiye avatar değiştirme özelliğini de kapatırım. Bu şekilde yapabilir miyim?
Gelen kişiye otomatik benim seçtiğimiz avatar verilsin.

Konumun başlığından da anlayabileceğiniz şekilde , xenForo kullanıcı gruplarına özel avatar nasıl yapılır?
(Şu aralar forumlar ile çok fazla uğraştığım için konu açma durumunda kalıyorum. )
Merhabalar anladigim kadari ile.

Aşama 1 : Xenforo admin paneline giriş yapıyorsunuz ve Setup / Options / User Registration kısmına geliyorsunuz.

Aşama 2 : Enable dynamic default avatars yazan yeri buluyorsunuz ve tiki kaldırıyorsunuz.

Aşama 3 : Xenforo admin panelinden Appearance / Templates kısmına geliyor ve temanızın extra.less isimli şablonunu açıyorsunuz.

Aşama 4 : Aşağıdaki kodun url kısmını kendinize göre ayarlıyorsunuz ve extra.less içine kayıt ediyorsunuz.

Kod:
.avatar.avatar--default.avatar--default--text{
    background: none!important;
    background-image: url(resim url)!important;
    background-repeat: no-repeat!important;
    background-position: 0 0!important;
    background-size: cover!important;
}

.avatar.avatar--default.avatar--default--text>span:before{
    content: ''!important;
}

Resmin boyutunu minumum 192×192 olarak ayarlayınız.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.