Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
XenForo gerçek zamanlı bildirimler

XF 2.2 Eklenti XenForo gerçek zamanlı bildirimler 1.1.0

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo gerçek zamanlı bilmdirimler - Kullanıcılara yeni bir uyarı hakkında gerçek zamanlı bildirim gönderir.

Ekli dosyayı görüntüle 23320

WebSockets, gerçek zamanlı bilgi alışverişi için tasarlanmış bir protokoldür. Bu sayede forumdaki herhangi bir olay hakkında kullanıcılara bildirim gönderebiliriz: uyarılar, mesajlar, reaksiyonlar ve benzeri.

Gereksinimler: PHP 7.4+ ve XenForo WebSockets 1.0.0+

Konu başlıklarında gerçek zamanlı mesajlaşma sağlar.
Reaksiyonların gerçek zamanlı görüntülenmesini sağlar.
Bir...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Bu eklenti hakkında biraz detay verır mısınız? örneğin konu sahibi konusunu düzenledği zaman o konuyu takip edenler bildirim mi alacak? vs.vs

Bu eklenti hakkında biraz detay verır mısınız? örneğin konu sahibi konusunu düzenledği zaman o konuyu takip edenler bildirim mi alacak? vs.vs
Bu ek bildirim göndermez. Forumdaki bildirimlerin tamamını anlık olarak gerçekleştirir.

Hayır, websocket işlemi anlık gerçekleştirir. Yani gerçek zamanlı işlemler.

hocam ınanın tam olarak anlamadım ondan soruyorum, örnek birisi benım konumu beğendiğinde anlık bıldırım alıyorum ben zaten, bu eklenti hangi bıldırımı anlık verıcek bana? ya da ne bıldırımı?

hocam ınanın tam olarak anlamadım ondan soruyorum, örnek birisi benım konumu beğendiğinde anlık bıldırım alıyorum ben zaten, bu eklenti hangi bıldırımı anlık verıcek bana? ya da ne bıldırımı?
Anlık olarak almıyorsunuz. Anlık dediğimiz şey farklı bir şey.

Bu gerçek zamanlı veri iletişimi sağlamak için tasarlanmış bir ağ protokolüdür. Web tarayıcısı ile sunucu arasında iki yönlü (bidirectional) bir bağlantı kurulmasına sağlar Bu sayede kullanıcıların herhangi bir gecikme olmaksızın hızlı bir şekilde bildirim almasını sağlar. XenForo'da aldığınız bildirimlerin bir gecikme süresi vardır. Ama bunda yoktur. Yani bağlantı hep açık kalır, siz beğen butonuna basar basmaz karşı tarafa bildirim gider.

cronjob devreden mi çıkmış oluyor? Serverı yormaz mı?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.