Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo Cron Çalıştırma

• Konbuyu başlatan abcan01
  • Başlangıç tarihi

abcan01

Guest
Merhaba, Xenforo'da zamanlanmış görevlerin güncellemesi çok geç olmakta..
Ben bunları cron ile 10 dakika yada 30 dakika'da bir yapmak istiyorum.
Bu konuda yardım edebilecek bilgili bir arkadaş var mıdır acaba?

a.png

Nasıl yapılır ? Xenforo Cron Çalıştırma

Sitemap için buna gerek yok, ne kadar hızlı yayınlarsanız yayınlayın google bunların indexlemesiz zamana alacaktır. Şu an ki yapılandırma ile haftanın 3 günü çalışmaktadır. Kullanııc yükseltmeleri ise saat başı işlem görmektedir.

Bunların üzerine halen istiyorsanız şu makaleye göz atınız;

Zamanlanmış görevlerede ne yaptığınızı bilmiyorsanız kurcalamak sizi bir çıkmaza soka bilir, kaldı ki zamanlanmış görevler bir forum için en şartlarda yapılandırılmıştır.
Sık sık sorgu döngüsü yapmak sunucuya ilave bir yük bindirecek ve bu sizin için yeterliz kaynak kullanımı ile sonuçlandıra bilir. Eğer kendinize ait bir sunucunuz yok ise yapılandırmayı bozmamamanızı tavsiye ederim.

Zamanlanmış görevlerede ne yaptığınızı bilmiyorsanız kurcalamak sizi bir çıkmaza soka bilir, kaldı ki zamanlanmış görevler bir forum için en şartlarda yapılandırılmıştır.
Sık sık sorgu döngüsü yapmak sunucuya ilave bir yük bindirecek ve bu sizin için yeterliz kaynak kullanımı ile sonuçlandıra bilir. Eğer kendinize ait bir sunucunuz yok ise yapılandırmayı bozmamamanızı tavsiye ederim.
Benim için 2 tane önemli görev var 1. si zamanlanmış kullanıcı yükseltmeleri 2. si site haritası güncelleme işlemi ve ben bu işlemleri 1 saatte bir yapmak istiyorum.

Sitemap için buna gerek yok, ne kadar hızlı yayınlarsanız yayınlayın google bunların indexlemesiz zamana alacaktır. Şu an ki yapılandırma ile haftanın 3 günü çalışmaktadır. Kullanııc yükseltmeleri ise saat başı işlem görmektedir.

Bunların üzerine halen istiyorsanız şu makaleye göz atınız;

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.