Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo [bd] widget framework - gelişmiş kenar çubuğu yöneticisi görevi nedir ?

XenForo [bd] Widget Framework - Gelişmiş kenar çubuğu yöneticisi görevi nedir ?
Bence XenFor oiçin kodlanmış olan olamaz ise olmaz eklentilerden biridir [bd] Widget Framework.
Eklentinin kabaca işlemi sidebar,Kenar çubuğunu çok gelişmiş bir şekilder yönetmenize olanak tanıyor,Yönetmek bir tarafa gelişmiş özellikleri ile ilave işlemler,PHP, HTML gibi bir çok işlevi ilede XenForo için olmaz ise olmazdır diyorum.
widget2.png

Widget Framework Özellikleri nedir ?

Genel özellikler
İstenilen sayfalarda aç/kapat.
İstenilen şablonları çağır,çalıştır.
Tab seçeneği ile az alanda çok işlem yap
columns seçeneği ile blokları ayrı kutucuklara ayır.​
Sistemsel özellikler
Default sistemin sidebar aç/kapat
Kullanıcı doğum günleri
Rss ile içerik çekebilme
Forum İstatistikleri
Sosyal butonlar
Forumdan anketler
Konular
En son konular
En son yanıtlar
En çok görüntülenen konular
En çok cevaplanan konular
En çok beğenilen konular
Son anketler​
Kullanıcı son durum mesajı
Online olan kullanıcılar
Online olan yöneciler
Kullanıcılar
Kayıt tarihleri
Kullanıcı arama motoru
Ziyaretçi,Kullanıcı paneli
Resources
En yeni kaynaklar
En son güncellene kaynaklar
En popüler kaynaklar
En iyi kaynaklar​
Özel HTML koldarı için blok
Özel PHP koları için blok

Gibi bir çok özelik ile çeşitli şekildellerde bu içerikleri gösterebilirsiniz. Bunlar aklıma gelene yada dikkatemi çekenlerdir.Eminimki bundan fazlasıda vardrı bu sistemde :) ..
mantığını tam çözdükten sonra şu an hiç bir forumda olmayan Türkçe yaması ile birlikte...

Eklentiyi kurmak için :XenForo 1 - [bd] widget framework - gelişmiş kenar çubuğu yöneticisi - türkçe

widget2.png widget1.png widget3.png

Son düzenleme:
Son eklenen Youtube media videolarını kenar çubuğunda gösterebiliyor'muyuz? Orjinal xenforo sitesinde olduğu gibi?

XenForo.com media eklentisi kullanmaktadır. Bu eklenti ile medyaları sidebarda göstermeniz mümkündür. ;)

Eklentiyi İndirmek için Beğeniyorum Fakat İndiremiyorum Neden acaba

pardon bu scripti ilk defa kulanıyorum eklenti nasıl yükleniyor xml harici dosyalar yüklenecekmi adminde eklenti yerinde yükle falan yok

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23.5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
maalesef eklenti alanında yükleme yeri yok xml yükleyemedim upload klasörünün içindekileri ftp anasayfasına yolladım aktif alanı neresi anlamadım teşekürler altaki versiyon alanında bu yazıyor v2.0.0

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23.5 KB · Görüntüleme: 7

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.