Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel XenForo 2.2.12 - 2.2.15 Güncelleme Hatası

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

Karahanlii

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
http://site.com/
Merhaba, XenForo 2.2.12 kullanıyordum ve 2.2.15 sürümüne geçiş yaparken aşağıdaki ekran resmindeki hatayı aldım. Nasıl bu hatayı aşıp devam edebilirim?
Kod:
Error: Call to undefined function XF\Install\glob() in src/XF/Install/Upgrader.php at line 87
XF\Install\Upgrader->getPossibleUpgradeFileNames() in src/XF/Install/Upgrader.php at line 113
XF\Install\Upgrader->getRemainingUpgradeVersionIds() in src/XF/Install/Upgrader.php at line 138
XF\Install\Upgrader->getNewestUpgradeVersionId() in src/XF/Install/Controller/Upgrade.php at line 41
XF\Install\Controller\Upgrade->actionIndex() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 352
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 259
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 115
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 57
XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 2487
XF\App->run() in src/XF.php at line 524
XF::runApp() in install/index.php at line 14

1711462547966.png

Açıkcası şu an mantıklı bir cevap bulamıyorum. Tavsiler ile ilerleyelim.
1. Sistemi mevcut sürümde yeninden upgrade yapın. Yani 2.2.12 dosyaları FTP atın ve upgrade çalıştırın.
2. Versiyon yükseltmelerini ise basamak, basamak ilerleyin 2.2.12 >> 2.2.13 gibi.

php-glob sunucuda aktif olmayabilir. Aşağıdaki kodu phpinfo.php içerisine ekleyin ve bu dosyayı sunucunuzun web kök dizinine (genellikle public_html, www veya htdocs gibi) yükleyin.

PHP:
<?php
 phpinfo();
?>

Tarayıcınızda bu dosyayı çağırarak çalıştırın (örneğin: domainadresiniz.com/phpinfo.php)

Açılan sayfada, arama kutusuna glob yazarak PHP yapılandırmasıyla ilgili sonuçları kontrol edin.

Eğer php-glob mevcutsa bilgilerini görürsünüz mevcut değilse sunucu firmanıza durumu iletin.

php-glob sunucuda aktif olmayabilir. Aşağıdaki kodu phpinfo.php içerisine ekleyin ve bu dosyayı sunucunuzun web kök dizinine (genellikle public_html, www veya htdocs gibi) yükleyin.

PHP:
<?php
 phpinfo();
?>

Tarayıcınızda bu dosyayı çağırarak çalıştırın (örneğin: domainadresiniz.com/phpinfo.php)

Açılan sayfada, arama kutusuna glob yazarak PHP yapılandırmasıyla ilgili sonuçları kontrol edin.

Eğer php-glob mevcutsa bilgilerini görürsünüz mevcut değilse sunucu firmanıza durumu iletin.
Hocam dediklerinizi yaptım fakat php-glob diye bir şey bulamadım. Firmaya yazdım cevap bekliyorum. Peki ayrıca Etiket hocam dediğini deneyeyim mi cevap gelesine kadar?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.