Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo 2.1.x sürümde Üye olan kişilerin üye oldukları saatten farklı göstermesi

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Yeni üye olmuş biri, üyelik saatinin kendi kendine değiştiğini farkettim. Mesela üye şuan 12:30 da üye olduğunu varsayalım. Üyenin saat 09:00 saatlerinde üye olduğunu gösteriyor. Bu sorunu sadece üyelerin kaydolmasından sonra gördüm. Konu paylaşımlarında vs hiçbir sorun yok.

Saat dilimine bakıyorum oda normal gibi duruyor. Screenshot

Bu sorunu siz nasıl çözdünüz? daha önce yaşayan oldu mu ?

İlk olarak sunucu ve forum arasındaki saat ayarını doğru yapmalısınız. Yani saat ayarını ben +3 ayarladım demek ne yazık ki yetersiz.
Sunucu saat kapması ile forum arasındaki uyumsuzluktan ötürü saat ayarı bazen eziyet oluyor. Ama bu eskiden yaşanan bir sorundu şimdi pek yaşanmıyor,fakat bilginiz olsun diye bunu size belirtmek istedim.

Bundan sonraki işlem ise forumdaki tüm kullanıcıların saat dilimlerinin doğru olduğunu ve sizin saat dilimizinde doğru olduğuna emin olmalısınız.

Örnek forum saat diliminiz (UTC+03:00) Moscow, St. Petersburg, Volgograd olarak ayarladınız. Bu ayar ayarladığınız andan itibaren foruma kayıt olan kullanıcıları etkileyecketir. Eski kullanıcılarınız bunda etkilenmeden eski düzende devam edecektir.
Bunu tüm kullanıcılar için geçerli olmasını istiyorsanız şu sorguyu PHPMYADMİN üzerinde çalıştırmalısınız UPDATE xf_user SET timezone = 'Moscow, St. Petersburg, Volgograd'

Ancak bunları yapmadan önce saat diliminiz kendi profilinzide ayarlayın ve doğru saat dilimini bulun. Bizim bu forum için kullandığımız (UTC+03:00) Moscow, St. Petersburg, Volgograd

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.