Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo 2.1.9 - Eklenti Yüklerken ve Sitemap Oluştururken Hata

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

ALTAY

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, hatayı bir türlü çözemedim. PHP sürümlerini değiştirdim vs. olmadı.

Eklenti yüklemeye çalışırken bu hatayı;
ErrorException: [E_WARNING] gc_collect_cycles() has been disabled for security reasons in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 887
XF::handlePhpError()
gc_collect_cycles() in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 887
XF\Mvc\Entity\Manager->clearEntityCache() in src/XF/AddOn/DataManager.php at line 64
XF\AddOn\DataManager->rebuildActiveAddOnCache() in src/XF/Entity/AddOn.php at line 130
XF\Entity\AddOn->_postSave() in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 1219
XF\Mvc\Entity\Entity->save() in src/XF/AddOn/AddOn.php at line 510
XF\AddOn\AddOn->preInstall() in src/XF/Admin/Controller/AddOn.php at line 403
XF\Admin\Controller\AddOn->actionInstall() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 350
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 257
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 113
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 55
XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 2184
XF\App->run() in src/XF.php at line 391
XF::runApp() in admin.php at line 13

Sitemap eklemeye çalıştığımda ise;

ErrorException: [E_WARNING] gc_collect_cycles() has been disabled for security reasons in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 887
  1. XF::handlePhpError()
  2. gc_collect_cycles() in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 887
  3. XF\Mvc\Entity\Manager->clearEntityCache() in src/XF/Job/Sitemap.php at line 31
  4. XF\Job\Sitemap->run() in src/XF/Job/Manager.php at line 253
  5. XF\Job\Manager->runJobInternal() in src/XF/Job/Manager.php at line 195
  6. XF\Job\Manager->runJobEntry() in src/XF/Job/Manager.php at line 79
  7. XF\Job\Manager->runQueue() in src/XF/Admin/Controller/Tools.php at line 139
  8. XF\Admin\Controller\Tools->actionRunJob() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 350
  9. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 257
  10. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 113
  11. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 55
  12. XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 2184
  13. XF\App->run() in src/XF.php at line 391
  14. XF::runApp() in admin.php at line 13

Çözüldü Xenforo 2.1.9 - Eklenti Yüklerken ve Sitemap Oluştururken Hata

Güvenlik nedeni ile devre dışı bırakıldığını söylüyor. Fonksiyon bellek temizlemeye çalışırken eğer çok fazla döngü içeren bir işlemle uğraşıyorsa atıyorum 10000 sayıdan sonra işlemi durdurabilir. Sunucunuza deaktif ettirip sitemap oluşturduktan sonra tekrar açtırmayı denediniz mi? Çok fazla döngüden dolayı bunu yapıyor gibi. Deneyin sonucu paylaşırsınız bizimle.
Hocam hosting firmasıyla iletişime geçtim giriş bilgilerini verdikten sonra düzelttiler.
// gc_collect_cycles() eklentisi php sürümümde açık.

Güvenlik nedeni ile devre dışı bırakıldığını söylüyor. Fonksiyon bellek temizlemeye çalışırken eğer çok fazla döngü içeren bir işlemle uğraşıyorsa atıyorum 10000 sayıdan sonra işlemi durdurabilir. Sunucunuza deaktif ettirip sitemap oluşturduktan sonra tekrar açtırmayı denediniz mi? Çok fazla döngüden dolayı bunu yapıyor gibi. Deneyin sonucu paylaşırsınız bizimle.

Hocam hosting firmasıyla iletişime geçtim giriş bilgilerini verdikten sonra düzelttiler.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.