Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü xenfero site hızlandırma işi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Emret

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://www.xxx.com
sitem biraz yavaş , lütfen alanında uzman kişiler yazarsa çok sevinirim.

site bilgileri özel mesaj yoluyla iletilecektir. teşekürler

Çözüldü xenfero site hızlandırma işi

Tam olarak ne istiyorsunuz detaylıca yazarmısınız? Site hızlandırma işi öncelikle file cache, sonrasında mysql ayarları, sonrasında web sunucusu, sonrasında php hızlandırıcılar diye devam eder gider. Hitiniz nedir, temanız nedir vs. Eğer bütçeniz uygunsa (litespeed, cdn vb lisansları aylık ödeyebilecekseniz) 5 bin TL ücretle bu işi yapabilirim. Ancak siteniz yeniyse fazla bir kullanıcınız yoksa hafif bir tema kurun file cache aktifleyin yolunuza devam edin. İşin özeti sitem hızlı olsun diyorsanız malesef kesenin ağzı açılmak zorunda.
Özelden site admin bilgisi paylaşmak ve ya program ile başka pc bağlanmak bu forum kurallarına aykırı. Ne destek istiyorsanız burdan belirtip ala bilirsiniz

Tam olarak ne istiyorsunuz detaylıca yazarmısınız? Site hızlandırma işi öncelikle file cache, sonrasında mysql ayarları, sonrasında web sunucusu, sonrasında php hızlandırıcılar diye devam eder gider. Hitiniz nedir, temanız nedir vs. Eğer bütçeniz uygunsa (litespeed, cdn vb lisansları aylık ödeyebilecekseniz) 5 bin TL ücretle bu işi yapabilirim. Ancak siteniz yeniyse fazla bir kullanıcınız yoksa hafif bir tema kurun file cache aktifleyin yolunuza devam edin. İşin özeti sitem hızlı olsun diyorsanız malesef kesenin ağzı açılmak zorunda.

Çözüm
site yeni hitide az ancak temadan kaynaklı bir yavaşlık söz konusu , file cache açıyorum dediğiniz gibi 5k bütçemin malesef üstünde

Söylediğim gibi bu iş malesef parayla dönüyor. 5K istememin sebebi ben temiz çalışıyorum ve bu benim zamanımın ücreti. Daha uyguna yapacak olanlar varmı tabiki var... Ancak benim şu an iki referans sitemin hızlarına (2.5 milyon mesaj, 60 bin konu,40 bin üye. Diğer site 600 bin mesaj 40 bin civarı konu, 60 bin üye) ve arka planda çalışan sistemlere bakınca 5K zaten komik kalıyor. Geçenlerde bir arkadaşımız bu forumda panel ve nginx için detaylı ayarları paylaşmıştı. Onu inceleyebilirsiniz, redis vb bir sistemde kullanarak iyi kötü birşeyler yapabilirsiniz.

Merhaba forumda cyberpanel mariadb 11.22 redis objecache ilgili konuya göz atabilirsiniz. Cache olmayınca xf çok kasıyor. Ryzen 9 sunucu deneyiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.