Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? v7 logoyu nasıl büyütebilirim?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
tema ozellıklerı ya da ayarlar kısmında bir secenek goremedım, logo boyutunu nasıl ayarlayabılırım?

Ekli dosyalar

• asdasd.jpg
    asdasd.jpg
    171.6 KB · Görüntüleme: 17

Nasıl yapılır ? v7 logoyu nasıl büyütebilirim?

birde bu kod sadece yukseklık ayarını değiştiriyor genıslıgıde ayarlamam sağ tarafa doğru orantılı sekıdle buyutmek ıcın ne yapmam lazım.
Bunun için width komutunu kullanacağız. Eski kodlarımız;

CSS:
.p-nav-smallLogo img {
    max-height: 60px;
}

.p-nav-smallLogo img:not([src$=".svg"]) {
    height: 60px;
}

Yeni kodlarımız;

CSS:
.p-nav-smallLogo img {
    max-width: 500px;
}

CSS:
    width: 150px;
}

Width değeri ile sağ tarafa orantılı bir şekilde büyütebilirsiniz. Max-width kısmı maximum genişliği ayarlar. Ben 500px olarak ayarladım. Siz 500px değerinin üzerinde bir orantılama yapacak iseniz bu değeri yükseltebilirsiniz.

Default kodlar bu şekilde yer almakadır;

CSS:
.p-nav-smallLogo img {
    display: block;
    max-height: 37px;
}

width: auto;
}

Max height logoyu 37px'e sınırlar. Siz ne kadar büyütmek istiyorsanız px değerlerini ona göre ayarlayın ve dilerseniz temanın şablonlarından eğer bulamaz iseniz extra.less şablonuna ekleyin. Örneğin;

CSS:
.p-nav-smallLogo img {
}

}

İşlemlerden öncesi

Screenshot_770.png

İşlemlerden sonrası

Screenshot_771.png

buradakı kod entegresı kısmen ısımı gordu lakın bazı sorunlarım var.

burada yaptıgım uygulama mobilide kapsıyor halıyle mobilde logo bıcımsız tasmıs sekılde duruyor benım ıkısını ayırmam lazım mobilde belirli bir oradan tasmadan kalsın ama masaustunde buyusun. bunun ıcın ne yapmam gereklı?

birde bu kod sadece yukseklık ayarını değiştiriyor genıslıgıde ayarlamam sağ tarafa doğru orantılı sekıdle buyutmek ıcın ne yapmam lazım.

Bunun için width komutunu kullanacağız. Eski kodlarımız;

CSS:
.p-nav-smallLogo img {
}

}

Yeni kodlarımız;

CSS:
.p-nav-smallLogo img {
    max-width: 500px;
}

CSS:
    width: 150px;
}

Width değeri ile sağ tarafa orantılı bir şekilde büyütebilirsiniz. Max-width kısmı maximum genişliği ayarlar. Ben 500px olarak ayarladım. Siz 500px değerinin üzerinde bir orantılama yapacak iseniz bu değeri yükseltebilirsiniz.

buradakı kod entegresı kısmen ısımı gordu lakın bazı sorunlarım var.

burada yaptıgım uygulama mobilide kapsıyor halıyle mobilde logo bıcımsız tasmıs sekılde duruyor benım ıkısını ayırmam lazım mobilde belirli bir oradan tasmadan kalsın ama masaustunde buyusun. bunun ıcın ne yapmam gereklı?

Bunun için mobil tasarımlarda @media etiketine başvurulur. Logonun taştığını şimdi fark ettim ve responsive şekilde düzenledim. Extra.less ekleyin.

CSS:
@media (max-width: 650px){
        height: 40px;
    width: 70px;
}
}

Siz ne kadar boyutlandırmak istiyorsanız o kadar px değerleriyle oynayabilirsiniz.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.