Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Uygulamayı yükle butonu görünmüyor.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Origin

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Merhaba,
2.2.0'a geçtikten sonra buradaki 2.2.0 default dark tema üzerine kendi temamı entegre ettim..

Fakat canvas menüdeki uygulamayı yükle seçeneği aktif sekilde temada yokmuş.

Daha sonra orjinal 2.2.0 anatemasından kodlarını bularak dark temada uygun yere yerleştirdim.

kod bu:
PHP:
<div class="js-offCanvasNavTarget"></div>
        <div class="offCanvasMenu-installBanner js-installPromptContainer" style="display: none;" data-xf-init="install-prompt">
            <div class="offCanvasMenu-installBanner-header">{{ phrase('install_app') }}</div>
            <xf:button class="js-installPromptButton">{{ phrase('install') }}</xf:button>
        </div>

Fakat kodun içerisindeki style="display: none;" kısmı otomatik olarak display e geçmiyor.
Yani bir iki forumda falan kontrol ettim kodun default hali style="display: none;" yken otomatik displaye dönüyor ve uygulama yükle butonu görünüyor.
ama bende otomatik geçmiyor.

yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çözüldü Uygulamayı yükle butonu görünmüyor.

Tamamdır çözüldü.
Bizlik bir sorun yokmuş üstat.

Cloudflarenin rocketloader pluginini aktif edince onun js ile çakışıyor kodlar o yüzden görünmüyormuş.
Bunun testini PC üzerinde mi yapıyorsunuz ?
evet ama default temada bir sorun oluşmuyor şıkır şıkır çalışıyor
kendi temama sonradan eklediğim kodda çalışmıyor.

bir yerde eksik js olabilir belki diye düşünerekten

orjinal default temanın
page container ve helper global js dosyalarını
kendi temama yükledim birebir fakat sorun düzelmedi.

Default temada hiçbir sıkıntı yok ama

Bu butonu görmek için mobil olmalı ayrıca bir android sisteme sahip olmalısınız.

1603619876283.png

yok hocam direk görünüyor normalde.
kendi sitemde de default temada anında görüyorum hiçbir sıkıntı yok.
hatta butonda çalışıyor tıklayınca masaüstüne uygulama olarak ekliyor.

Evet ne demek istediğinizi şimdi anladım. Dediğiniz gibi eksik yada yanlış bir JS çağrısı var. Nasıl çözeriz bu şekilde odaklanmak zor. Ancak şablonları tek tek kontrol ederek,eski hallerine çevirerek olabilir bu çözüm. Ama orijinale çevirmeden önce şablonunuzu yada temanızı yedeklemekte fayda var.

Tamamdır çözüldü.
Bizlik bir sorun yokmuş üstat.

Cloudflarenin rocketloader pluginini aktif edince onun js ile çakışıyor kodlar o yüzden görünmüyormuş.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.