Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Üyelerin Varsayılan Dillerini Ayarlama?

EmreMyth

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba forumuma katılan üyelerin varsayılan dillerini nasıl onlara göre ayarlayabilirim mesela ben Türk'üm foruma girdiğim de Türkçe dil otomatik seçiliyor başka birisi İspanyol Foruma girdiğinde otomatik ona İspanyolca dili seçtirebileceğim bir seçenek, sistem, eklenti var mıdır?

Nasıl yapılır ? Üyelerin Varsayılan Dillerini Ayarlama?

Size suna bileceğim tek eklenti aşağıdadır, zaten başka bu yönce çalışma yapanda yok.

Merhaba forumuma katılan üyelerin varsayılan dillerini nasıl onlara göre ayarlayabilirim mesela ben Türk'üm foruma girdiğim de Türkçe dil otomatik seçiliyor başka birisi İspanyol Foruma girdiğinde otomatik ona İspanyolca dili seçtirebileceğim bir seçenek, sistem, eklenti var mıdır?
evet ya cidden bunu bende çok düşündümde konu açmaya üşendim şimdi yazıyım bari ülkeye göre forumları - kategorileri filtreleme vs. yöntemi varmıdır acaba hocam sadece kategori forum değil footer ve forum - kategori isimleri de?

Bu konuyu ben sormuştum, mümkün olmadığı cevabı alınca, kategori başlıkları ve içerikleri ingilizce-türkçe olarak düzenleyip, foruma google translate'de ekleyerek biraz olsun amaca yaklaşmış oldum

Bu konuyu ben sormuştum, mümkün olmadığı cevabı alınca, kategori başlıkları ve içerikleri ingilizce-türkçe olarak düzenleyip, foruma google translate'de ekleyerek biraz olsun amaca yaklaşmış oldum
öylede hiç olmuyor ya hocam sonuçta 2024 yılındayız böyle bir şey yoksa bile bir eklenti yapılmalı bence : )

İlk öncelikle MultiLanguange Tool bu eklentiyi indirmelisiniz xenforo da aratırsaniz zaten çıkacaktır. Bu eklenti çoklu dil seçeneğine sahiptir istediğiniz dilleri eklemenizi ve seçmenizi sağlar.
ardından eklemek istediğiniz dili Görünüm ve diller - dilleriniz - dil ekle kısmından istediğiniz dili upload edebilirsiniz.

Düzenleme: yeni kalktığım için soruyu anlamamisim bulursam buraya yazarım

Veya şu şekilde de yapabilirsin dil seçici kısmına İspanyolca dil ekleyip üyelerin kendi dilini seçmesini sağlayabilirsin eğer işlerini kolaylaştırmak istiyorsan forum ekranına çıkacak bir posbit hazirlayabilirsin İstediğiniz dili seçebilirsiniz falan diye bunlar hep çözüm yapmak size kalmış

Size suna bileceğim tek eklenti aşağıdadır, zaten başka bu yönce çalışma yapanda yok.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.