Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü tüm domainlerimde aynı sorun

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

taner.andirin

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://iyiliktozu.com
cümleten hayırlı bayramlar. tüm domainlerim güzel hostta. ne tema yükleniyor ne de sıfır kurulum yapılıyor. 5 gün öncesinin yedekleri yüklendi fakat aynı sorunlar devam ediyor sıfır xenforo kurulumu yapamıyorum tema yükleyemiyorum. bugüne kadar hiç böylde bir sorun yaşamamıştım. farklı domainlerde aynı hatalar :( . veri tabanı tekrar 5 gün öncesi yüklendi ama sorun aynı. 2 gündür bu sorunlar olmaya başladı sunucularımızda. ben xenforo kullanamıyorum şuan hiçbir domainimde. mesela mybb de sorun yok.

2 gündür illet ettim sıkıntıdan. farklı domainlerimde aynı xenforo sorunları. sıfır kurulum olmuyor data ve innetnet data izinler 777 yapıyorum kurulum oluyor bu seferde eski kurulu olan sitede ve sıfır kurulu olan sitede tema yükle diyorum direkt yüklüyor kurulum yapmadan. forumdan temayı seçince beyaz ekranda kalıyor.. allah aşkına bi akıl verin

Çözüldü tüm domainlerimde aynı sorun

İlk olarak mybb sorun yok ama xenforda var demek, bu mantık ile lerlemek yanlış bir strateji olur. Çünki her yazılım kendince farklı ihtiçlar ve hizmetler istemektedir.
Yani aynı gereksinimleri istemedikleri için birinin çalışıp digerinin çalışmaması doğal. Şu an anladığım kadarı ilede sunucu üzerinde yapılan değişiklikler buna nedne olmul olabilir. Genelde bu sorunlar sunucu kısıtlamaları yada sunucu üzerindeki gereksinimleri desteklemediği için yapıyor olabilir.
Yani bence ilk olarak bunu sunucu yöneticinize iletin derim, ek olarak yükleme alanıdna boş sayfa için tarayıcı konsoluna bakarak hata hakkında az, çok bilgi edinebilirsiniz.
İlk olarak mybb sorun yok ama xenforda var demek, bu mantık ile lerlemek yanlış bir strateji olur. Çünki her yazılım kendince farklı ihtiçlar ve hizmetler istemektedir.
Yani aynı gereksinimleri istemedikleri için birinin çalışıp digerinin çalışmaması doğal. Şu an anladığım kadarı ilede sunucu üzerinde yapılan değişiklikler buna nedne olmul olabilir. Genelde bu sorunlar sunucu kısıtlamaları yada sunucu üzerindeki gereksinimleri desteklemediği için yapıyor olabilir.
Yani bence ilk olarak bunu sunucu yöneticinize iletin derim, ek olarak yükleme alanıdna boş sayfa için tarayıcı konsoluna bakarak hata hakkında az, çok bilgi edinebilirsiniz.

Çözüm
Güzel host da ben hiç bir sorun sıkıntı yaşamamıştım destek taleplerime hemen bakılıyor ve alanı olmadığı konular da bile yardımcı olmaya çalışan güzel bir destek ekibi var bence ne zaman yazsam aktifler gece 4-5 gibi destek aldığım zamanlar da oldu yani güzel bir destek ekibi var :) sadece detaylı bir şekilde sorununu açıklaman gerekiyor destek taleplerine. İyi forumlar

Yüksek ihtimalle farkında bile olmadan yaptığınız bir değişiklik sonrası bunu yaşıyorsunuz. Eğer lisanssız bir eklenti kuruyorsanız bu bile buna sebep olabilir.
Hosting firması bazı tahmin ettiğim durumlardan dolayı hostunuzu sıfırlamıyor olabilir.
Bu tarz durumlarda sizin için problemi belirlemek zaman alabilir o yüzden eğer host hizmetinizi yıllık almadıysanız, aylık aldıysanız host iptali yapıp tekrar aynı domaine yeni bir hizmet satın alarak sıfırdan kurulmuş gibi yeniden başlayabilirsiniz.
Probleminizin kısa sürede çözülmesi temennisi ile.

cümleten teşekkür ediyorum değerli cevaplarınız için. cpanel de kesinlikle oynamam hocam bilmediğim anlamadığım şeyi asla kurcalamam. sorun birden bire oldu. sunucumda ki tüm domainlerde olunca aynı hata direkt iletişim kurdum 5 gün öncesinin yedeğini kurdular yine değişmedi..

benim cahil aklımla anladığım da sunucu hatası ama bunu birtürlü kabul etmediler. sıfır kurulumda bile ayı hatayı alınca artık güzl hostla bunu çözemeyeciği anladım...

sunucu yıllık olduğu için artık yeni projeme hazırlık amaçlı sadece oyalanıyorum. bana paylaşımlı hostingten sanal sunuya geçin sorun yaşamazsınız deyince artık hosting firmamın değişim zamanının gelsiğini anladım :(

Galiba tam 10. yılımızda güzel hostla yolumuzu ayıracağız.

cümleten teşekkür ediyorum değerli cevaplarınız için. cpanel de kesinlikle oynamam hocam bilmediğim anlamadığım şeyi asla kurcalamam. sorun birden bire oldu. sunucumda ki tüm domainlerde olunca aynı hata direkt iletişim kurdum 5 gün öncesinin yedeğini kurdular yine değişmedi..

benim cahil aklımla anladığım da sunucu hatası ama bunu birtürlü kabul etmediler. sıfır kurulumda bile ayı hatayı alınca artık güzl hostla bunu çözemeyeciği anladım...

sunucu yıllık olduğu için artık yeni projeme hazırlık amaçlı sadece oyalanıyorum. bana paylaşımlı hostingten sanal sunuya geçin sorun yaşamazsınız deyince artık hosting firmamın değişim zamanının gelsiğini anladım :(

İsterseni yarin musait bir vakitte bakayim sunucumu kullaniyorsun kontrol panelin nedir plesk cyberpanel vb ?

Merhaba.
Xenforo developer modunu açıp denemenizi öneririm.
İki adımlı doğrulama varsa onuda kapatıp denemenizi öneririm.

biz şuan bile guzelhostingde barındırıyoruz ben kaç kez sildim yükledim. Kendimde eklenti geliştiyorum nerdeyse hergün birşeyler deniyorum ama herhangi bir sıkıntı yok.
Xenforo kurulu büyük forumlar mevcut guzelhosting'de barınan ****delete gibi. Hosting gerekli koşulları karşılıyor. Tabi siz hangi paketi kullanıyorsunuz onu bilmiyorum ama genel olarak hosting paketlerinden birini kullanıyorsanız herhangi bir sorun olmaması gerekiyor.

sorunu kısmen çözdüm. HKeNN HKeNN hocamın dediği gibi yeni bir sunucu aldım. orada sıfır kurulum olduğu için şuan sistem sorunsuz. bence güzel host yöneticileri bilmeden bir soruna yol açtılar. büyük boyutlu sql yüklemelerini istemiştim ondan sonra bozuldu zaten. kabul etmediler hatanın sunucu bazlı olduğunu ama ben para harcayarak ispatlamış oldum.

yardımcı olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

sorunu kısmen çözdüm. HKeNN HKeNN hocamın dediği gibi yeni bir sunucu aldım. orada sıfır kurulum olduğu için şuan sistem sorunsuz. bence güzel host yöneticileri bilmeden bir soruna yol açtılar. büyük boyutlu sql yüklemelerini istemiştim ondan sonra bozuldu zaten. kabul etmediler hatanın sunucu bazlı olduğunu ama ben para harcayarak ispatlamış oldum.

yardımcı olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
Sorununuzun öyle yada böyle bir şekilde çözüldüğüne gerçekten sevindim. Keyifli forum yönetimleri olsun.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.