Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Tema Özellikleri ve Stil Kodlama Hataları

Çilekli Soda

xFanatik
Kullanıcı
Merhaba,

Çeşitli tema özelliklerinin arayüzünde değişiklik yapamıyorum, aynı şekilde istediğim kodları ekleyemiyorum.

1538927982170.png

Böyle bir hata alıyorum

Consol'a yansıyan durum:
HTML:
PHP: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>403 Forbidden</title>
</head><body>
<h1>Forbidden</h1>
<p>You don't have permission to access /admin.php
on this server.<br />
</p>
</body></html>

Örnek olarak eklemek istediğim kod

CSS:
color: red;
text-shadow: 0 0 0.5em gold, 0 0 0.5em red, 0 0 0.5em purple !important;
-webkit-animation: glow 1.0s infinite alternate !important;
color: rgb(255, 0, 0) !important;
font-weight: bold;

Yukarıda bulunan kodu sorunsuz ekleyebiliyorum, ancak background değeri verdiğimde yukarıdaki söz konusu hatayı alıyorum.
CSS:
background-image: url(****.com/resim/bg2.gif);

Manuel düzenleyim dedim, css.php dosyasına ulaştım, oradan app.less ardından düzenlemek istediğim asıl stil dosyasına, ancak onda da aynı hatayı alıyorum.
Hosting ile iletişime geçtim, güvenlik duvarını kapatabiliriz çözüm için dediler, ancak o zamanda güvenlik sorunu oluşacak. Yerli yabancı baya kaynaktan araştırdım bu durumu 2 gündür, ancak bir çözüm bulamadım.

son olarak basit bir şet daha sormak istiyorum, farklı konu açmayım dedim. Screenshot görüntüdeki ismi istediğim şekilde değiştirebiliyorum, ancak kaldıramıyorum. nasıl kaldırabilirim? cevap yazma zahmetine girecek bütün arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sunucudan kaynaklı bir hata almışsınız. Ekteki xenforo_requirements.php adlı dosyayı ana dizine yükleyip sonuçları paylaşır mısın?

Ekli dosyalar

• xenforo_requirements.rar
    4.4 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
ana dizine atıp tekrar test ettim, herhangi bir değişiklik olmadı sorun devam etmekte.
Bu dosyayı ftp yükledikten sonra dosya ismini url olarak yazın ve çıkan ekran sonucu bizimle paylaşın lütfen.

Bu dosya hosting serverda XenForo için gerekli özelliklerine ne kadarını sağladığı gösterir. Bir nevi ortam kontrollü diyebiliriz. Aldığınız hatayı düzeltmek için değil yani :)

XenForo nın ihtiyacı olan ama sizde kapalı olan bu 4 fonksiyondan bir tanesi büyük ihtimal sizdeki soruna neden oluyor.

Bir de hata mesajında admin,php erişim yetkiniz yok deniyor. Peki siz nasıl bu kodları ekliyorsunuz ? XenForo admin panelini açabiliyor musunuz ?

XenForo nın ihtiyacı olan ama sizde kapalı olan bu 4 fonksiyondan bir tanesi büyük ihtimal sizdeki soruna neden oluyor.

Bir de hata mesajında admin,php erişim yetkiniz yok deniyor. Peki siz nasıl bu kodları ekliyorsunuz ? XenForo admin panelini açabiliyor musunuz ?
panele erişebiliyorum. kodları şablonlara ekliyor ya da düzenliyorum. ancak içerisinde url geçince, bu hatayı veriyor. import ile google fontu kullanmak olsun ya da ne bileyim yukarıdaki gibi background tanımlama olsun.
Screenshot
Screenshot
arayüzde düzenleme yaparken de hata alıyorum.

Tahmin ettiğim gibi, sunucuda exec, proc_open, popen ve diger özellik güvenlik nedeniyle kapalı. Açmaları için hosting firmanızla iletişime geçiniz. Açarlar mı açmazlar mı bilmem ama ben resel kullandığım için rica ettim açtılar. Özellikler aktif olunca sorun ortadan kalkacaktır. İyi Forumlar :)

Tahmin ettiğim gibi, sunucuda exec, proc_open, popen ve diger özellik güvenlik nedeniyle kapalı. Açmaları için hosting firmanızla iletişime geçiniz. Açarlar mı açmazlar mı bilmem ama ben resel kullandığım için rica ettim açtılar. Özellikler aktif olunca sorun ortadan kalkacaktır. İyi Forumlar :)
çoktan iletişime geçtim. ilginiz için teşekkür ederim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.