Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Subfolder tasima hatasi hk

Chernobly

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaslar iyi aksamlar.

X.com uzerindeki dosyalari ben x.com/forum uzerine tasimak istedim ilk denemem hata ile sonuclandi bu konuda yardimci olabilecek kimse var mi ?

Nasıl yapılır ? Subfolder tasima hatasi hk

FTP içerisinde htaccess.txt dosyası göreceksiniz. Adını düzenleyerek .htaccess (başında nokta var) olarak isimlendirin.
Hocam tam olarak burada gecenleri yaptim ben ama hatayi sonrasinda yasadim.

Simdi kaynakta gecen kodlari bu kod satirlarinin altinda mi giriyoruz ?

Kod:
<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On

#    If you are having problems with the rewrite rules, remove the "#" from the
    #    line that begins "RewriteBase" below. You will also have to change the path
    #    of the rewrite to reflect the path to your XenForo installation.
    #RewriteBase /xenforo

#    This line may be needed to workaround HTTP Basic auth issues when using PHP as a CGI.
    #RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
    RewriteRule ^(data/|js/|styles/|install/|favicon\.ico|crossdomain\.xml|robots\.txt) - [NC,L]
    RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]
</IfModule>

FTP veya cpanel ya da plesk veya benzeri bir aracı panel ile dosyalarınızı istediğiniz dizine taşıyın. Daha sonra siteadresiniz.com/admin.php paneline giriş yapın. XF seçenekleri alanından temel seçenekler alanından Forum URL's ve Ana sayfa URL'niz alanlarındaki adreslerinizi düzenleyin tamamdır.

FTP veya cpanel ya da plesk veya benzeri bir aracı panel ile dosyalarınızı istediğiniz dizine taşıyın. Daha sonra siteadresiniz.com/admin.php paneline giriş yapın. XF seçenekleri alanından temel seçenekler alanından Forum URL's ve Ana sayfa URL'niz alanlarındaki adreslerinizi düzenleyin tamamdır.
Tam soylendigi sekilde simdi yaptim goruntu geldi fakat linklerde 404 hatasi aliyorum bunu nasil duzeltirim hocam ?

FTP içerisinde htaccess.txt dosyası göreceksiniz. Adını düzenleyerek .htaccess (başında nokta var) olarak isimlendirin.

Çözüm
Dosya kayip oldu : ) gormuyorum simdi bu dosyayi ben hocam nasil geri gelir o ? Tekrar yapmak istedigimde o dosya var diyor ama yanlis isimlendirdim simdi gizli dosya gibi oldu

cpanel üzerinden yapın gizli dosyaları göster derseniz görürsünüz.

cpanel üzerinden yapın gizli dosyaları göster derseniz görürsünüz.

Son bir sorum olacak hocam.

Hersey tamam calisir durumda, bu kisimda robots.txt dosyasinda ki uzantilari da duzenledim. Bunlar haricinde arka planda degistirmem gereken bir nokta var mi yoksa bu kadar yeterli mi ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.