Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Site arkaplan resim sorunu

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
2 forumdada bu arka plan resmını kullanıyorum ama sanırım boyuttan dolayı bazen kasıyor. boyutu kucultmeye calısırsamda resım yarım kalıyor. bu resmı kucuk oranda tum cozunurluklerde tam sayfa nasıl gosterebılırım acaba?

2 forumdada bu arka plan resmını kullanıyorum ama sanırım boyuttan dolayı bazen kasıyor. boyutu kucultmeye calısırsamda resım yarım kalıyor. bu resmı kucuk oranda tum cozunurluklerde tam sayfa nasıl gosterebılırım acaba?

aslında boşuna bu resmi kullanmanıza gerek yok.Color finder ile resimdeki rengi bulup sayfa arkaplan rengini o renk yapabilirsiniz

aslında boşuna bu resmi kullanmanıza gerek yok.Color finder ile resimdeki rengi bulup sayfa arkaplan rengini o renk yapabilirsiniz

hocam renk yaparsam duz olucak bu resım oldugu ıcın uzerındekı desenlerıde gosterebılıyorum, bu resım ortalama 1800*1300px ebatlarında benım derdım bu resmı ornek 50*50px yapıp yıne aynı bu sekılde gostermek.

bunu bir css kodu ıle yasla-dose vs seklınde yapabılırım ama kodu bılmıyorum tam olarak.

Kod:
 html#XF {
        background: url(/images/arkaplan.jpg);
     background-attachment: fixed !important;
    background-size: cover !important;
}

background-repeat: repeat;

Fakat bu resimle istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz çünkü resmin üstü koyu alt tarafı daha açık renkte. Onun yerine tekrarlayınca bozulmayacak, en fazla 256px boyutunda benzer bir resim bulmayı deneyin.

background-repeat: repeat;

Fakat bu resimle istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz çünkü resmin üstü koyu alt tarafı daha açık renkte. Onun yerine tekrarlayınca bozulmayacak, en fazla 256px boyutunda benzer bir resim bulmayı deneyin.

resmı bulunca bu background-repeat: repeat; konu extra.less e mı eklıcem hocam?

Önceki resmi tema özelliklerinden eklediyseniz oradaki css alanına veya direkt extra.less şablonuna ekleyebilirsiniz.

Bunlarrı silin.

background-attachment: fixed !important; background-size: cover !important;

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.