Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Şablon değişikliğiyle header reklam alanının yerini değiştirme

Leonardonatello

xFanatik
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz üzere çoğu temada header reklam alanı (<xf:ad position="container_header" />) varsayılan olarak logonun yanında bulunuyor. Şablon değişikliği yaparak bunu logo alanının üstünde, kendine ayrılmış özel bir section içine almaya çalışıyorum, istediğim şeyse bu section alanının header reklamı etkin olduğu sürece gözükmesi. Yani aktif bir header reklamı bulunmuyorsa bu section da gözükmesin istiyorum.

İlk olarak öncül bir şablon değişikliğiyle header reklam alanını bulunduğu yerden kaldırıyorum. Ardından uyguladığım ikinci şablon değişikliğiyle de header reklam alanını kendi istediğim yere yerleştiriyorum, ikinci değişiklik şöyle:

Şablon: PAGE_CONTAINER

Bul:
HTML:
<header class="p-header" id="header">
Değiştir:
HTML:
<section class="p-header-ad" style="padding: 20px 0; text-align: center;">
    Sponsorlu bağlantılar<br><br><xf:ad position="container_header" />
</section>
<header class="p-header" id="header">

Bu durumda kullanabileceğim bir conditional statement bulunuyor mu acaba?

Anladığım kadarı ile, yapıda ads, reklam tabanlı bir koşul şimdiye kadar görmedim, duymadım. Ancak şöyle ola bilir, özel bir eklenti ile belirttiğiniz alanlar içinde reklam konumları eklene bilir.
Dediğim gibi mesajınızdan anladığım kadarı ile ancak bu kadar yardımcı ola biliyorum. Kısaca anladığım ise etkin bir reklam var ise sizin kodlarınız da etkinleştirilecek, çalışacak.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.