Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Rank Sistemi

crakkcq

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba İsteğim şu, mesela x kişisi lvl 1 den lvl 10 terfi ediyor fakat ikiside gözüküyor. bunu xf seçeneklerden kapatıyorum teke düşüyor burda sıkıntı yok. ama sıkıntı şu xf seçeneklerden istifi kapatınca kişiye özel rank veremiyorum mesela lvl 10 rankı var ben onun yanına yazılım mühendisi rankı eklemek istiyorum ama ekleyemiyorum. 2 tane eklememin veya rank atlarken önceki rankın otomatik kapatılmasının bir yolu var mı?

Merhaba İsteğim şu, mesela x kişisi lvl 1 den lvl 10 terfi ediyor fakat ikiside gözüküyor. bunu xf seçeneklerden kapatıyorum teke düşüyor burda sıkıntı yok. ama sıkıntı şu xf seçeneklerden istifi kapatınca kişiye özel rank veremiyorum mesela lvl 10 rankı var ben onun yanına yazılım mühendisi rankı eklemek istiyorum ama ekleyemiyorum. 2 tane eklememin veya rank atlarken önceki rankın otomatik kapatılmasının bir yolu var mı?
manual olarak ekleyeceksen özel kullanıcı alanlarını kullanabilirsin;
Ozel kullanıcı alanı genel ayarlar 1599905467024.png
postbitte görüntülenmesi için message_macros;
Kod:
<div class="message-userDetails">
            <h4 class="message-name">
            <xf:username user="$user" rich="true" defaultname="{$fallbackName}" itemprop="name" /></h4>
Kodunun hemen altına;
Kod:
            <xf:if is="$user.Profile.custom_fields.test">
<span
    class="userBanner userBanner--accent message-userBanner">{$user.Profile.custom_fields.test}</span>
            </xf:if>
test yazan yere ozel alan oluştururken girdiginiz ID yi yazın class kısmını da nasıl görünmesini istiyosanız öyle ayarlayabilirsiniz

özel alanı profilde görüntülemek için
Şablonlar > member_view
buranın içerisinde nerde görüntülenmesini istediğinize göre aynı kodu yapıştırın

özel alanı kullanıcı adına tıkladığınızda çıkan önizlemede görüntüleme
Yani burda; 1599906008376.png

Şablonlar> member_tooltip
Member_view'de kodu nerenin altına yapıştırdıysanız aynı kodu temsil eden satırı bulup onun altına yapıştırın zaten

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.