Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Profil arka planı nasıl yapabilirim

StaffyOGC

Kullanıcı
Kullanıcı
Postbit olmayan, normal kullanıcı profilinin arka planını nasıl koyabilirim? Bilginiz varsa yazabilir misiniz

Yok reis normal direk p-body bu sitenin arkasındaki küpler gibi
sanırım site arkaplanını değiştirmek istiyorsun herkesin kendi profiline girildiğinde göstermek istediği site arkaplanını ayarlayabilmesini istiyorsun;;;

Özel Kullanıcı Alanı oluştur>

Şablonlar>member_view;
şablonun en üstüne şu kodu ekle
Kod:
<xf:if is="$user.Profile.custom_fields.test123">
    <style>
.p-body{
background: url({$user.Profile.custom_fields.test123});
}
</style>
</xf:if>

test123 yazan yere özel kullanıcı alanının idsini gir

üyeler hesabım kısmında oluşturduğun özel alanın içine resim urlsi girerse arkaplanları değişir
girmezlerse site teması neyse o kalır

Kod:
    <style>
.p-body{
background: {$user.Profile.custom_fields.test123};
}
</style>

ben olsam bu kodu kullanır açıklama kısmına css kodlarının kullanımını yazardım bu sayede fotoğraf yerine düz renk de seçebilirler veya linear-gradient, radial-gradient falan

sanırım site arkaplanını değiştirmek istiyorsun herkesin kendi profiline girildiğinde göstermek istediği site arkaplanını ayarlayabilmesini istiyorsun;;;

Özel Kullanıcı Alanı oluştur>

Şablonlar>member_view;
şablonun en üstüne şu kodu ekle
Kod:
    <style>
.p-body{
background: url({$user.Profile.custom_fields.test123});
}
</style>

test123 yazan yere özel kullanıcı alanının idsini gir

üyeler hesabım kısmında oluşturduğun özel alanın içine resim urlsi girerse arkaplanları değişir
girmezlerse site teması neyse o kalır

Kod:
    <style>
.p-body{
background: {$user.Profile.custom_fields.test123};
}
</style>

ben olsam bu kodu kullanır açıklama kısmına css kodlarının kullanımını yazardım bu sayede fotoğraf yerine düz renk de seçebilirler veya linear-gradient, radial-gradient falan
Reis alim gibisin valla çok teşekkür ederim, bir soru soracaktım; bu profil arkaplanını nasıl ben permli bir şekilde yapabilirim?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.