Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Postbit kayan yazı ekleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

alonewolf

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Arkadaşlar gördüğünüz postbit alanı olan yere Kullanıcı Adı ve Rank olanın arasına kayan yazı eklemek istiyorum? ve bunu sadece yetkili arkadaşlar üyelere verip düzenleyebilir olması lazım acil yardım edermisiniz ?

1540655632839.png

Çözüldü Postbit kayan yazı ekleme

Halis Halis Abi Öncesiniden istemiştim burada paylaşayım

NOT : Bunları yapmadan önce bu yaptırmış olduğum kullanıcı bazlı çalışabilir her bbcode ayrı ayrı renklendirme verebilirsiniz. Sizin BB code etiketi kısmında ki yeri istediğinizi gibi değiştirebilirsiniz.

Admin Panel > Kullanıcılar > Özel kullanıcı alanları kısmında giriniz ve yeni alan eklemeye tıklayınız. Aşağıda ki ekran görüntüsü gibi doldurabilirsiniz.

Screenshot_1.png

Admin panel > BBkodu ve içerik > Özel BB kodları > BB Kodu ekle kısmında giriniz. Aşağıda ki kısımlarda ki gibi doldurabilirsiniz.

Önemli NOT: BB kod etiketi kısmında oluşturmuş olduğum "KayanTag" kısmı sizin html değiştirme kısmında yazdığımız kodu kapsamaktadır. Yani bir zengin metin editörüne"...
Halis Halis Abi Öncesiniden istemiştim burada paylaşayım

NOT : Bunları yapmadan önce bu yaptırmış olduğum kullanıcı bazlı çalışabilir her bbcode ayrı ayrı renklendirme verebilirsiniz. Sizin BB code etiketi kısmında ki yeri istediğinizi gibi değiştirebilirsiniz.

Admin Panel > Kullanıcılar > Özel kullanıcı alanları kısmında giriniz ve yeni alan eklemeye tıklayınız. Aşağıda ki ekran görüntüsü gibi doldurabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 12243

Admin panel > BBkodu ve içerik > Özel BB kodları > BB Kodu ekle kısmında giriniz. Aşağıda ki kısımlarda ki gibi doldurabilirsiniz.

Önemli NOT: BB kod etiketi kısmında oluşturmuş olduğum "KayanTag" kısmı sizin html değiştirme kısmında yazdığımız kodu kapsamaktadır. Yani bir zengin metin editörüne" <marquee><span style="color=red;text-shadow: 0px 0px 8px ;"><strong>{text}</strong></span></marquee> " şekilde yazmaktansa direk olarak [KayanTag] Denemedir. [/KayanTag] kısmını yazdığınızda sizin oluşturmuş oldu html kodlarında [KayanTag] kısım (<marquee><span style=" color=red;text-shadow: 0px 0px 8px ;"><strong> ) kısmı kapsamaktadır.( {text} ) Yazan kısımda ise benim içerisinde Denemedir. yazdığım yeri kapsıyor. [/KayanTag] kısım ise sizin bitiş noktanızı belirlemektedir (</strong></span></marquee>)

Ekli dosyayı görüntüle 12244

Oluşturduğumuz Özel kullanıcı alanları kısmında ki direk olarak sizin profilinizde yer almaktadır. Değiştirmeniz gereken yer profil kısmınıza girip Özel kullanıcı alanları kısmında oluşturduğunuz başlığı bulunuz ve aşağıda ki sizin bb kodu etiketi kısmında hangi tagı yazdıysanız ona göre düzenleyiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 12245

Ve Sonuç :
Ekli dosyayı görüntüle 12246

2018 de kullandığım teknik yararlı :)

yani o alanı aktifleştirme imkanımız yok sanırım ne yaparsak yapalım doğrumu anladım hocam

Bunun bir örnegini yapabilirmisiniz özel öye başlığında
<marquee> komutunu çalıştırın mesela ..
eklenti dahi olsa oraya etki etmiyor.
bunun posbir şablonundan bulsak olara birşey yapamazmıyız .

Unmaintained - HTML Usertitles bu eklenetiyi kullabilirsiniz.

Not : Phpmyadmine içerisine giriniz. Sql kısmına içerisindeki kodları silip aşağıda ki kodu ekleyiniz.

Kod:
ALTER TABLE `xf_user` MODIFY `custom_title` varchar(100)
bu işlem karakter sayısı arttırma bunu biliyorum ilgi alanım :)
diğer eklentiye gelince o da bahsettiğinizin stabilleştirilmiş hali..
ya aslında yapılır ama işin nasılındayım.. buraya girme engeli yok posbit üye başlığı alanını bulup şaplonsal bir değişiklik gerekiyor sanırım
bu kodlanmış birşey değil değişebilir
sadece zemininin hmtleştirilmesi gerekiyor..
bundan anlayan üstadları bekliyorum basittir muhakkak ama kisme ilgilenmemiş...
hocam sizde anlarsınızda vaktinizi harcatır baya ..

hocam yayınlanmışını buldum kurdum ama kullanımını bilmiyorum . :)

hocam oldu .
çözüldü.
kullanıcıya has düzenleme yapılıyor oldu .

Unmaintained - HTML Usertitles bu eklenetiyi kullabilirsiniz.

Not : Phpmyadmine içerisine giriniz. Sql kısmına içerisindeki kodları silip aşağıda ki kodu ekleyiniz.

Kod:
ALTER TABLE `xf_user` MODIFY `custom_title` varchar(100)
yine sayende sayılır :D html alan oluştu ..
lakin şu ilk dediğini yaptımda varchar bu karakter sayısı olsa gerek etki etmedi..
bunun uygulamasız ayarınıda bilirsiniz.
html kod kullanılacagı için karakter alanı gerekiyor.
özel balık alanının karakter sayısını arttıra bilirmiyiz

çok şey istiyorum ama inan araştırmacıyım herkesin arayıp demesini bilmediği şeyler bunlar ufak işlemler ama çözümü aramazsan bulamıyorsun
google paso buraya atıyor zaten.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.