Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Konu Etiketleri

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

PvPSw

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://www.sroturk.com
Arkadaşlar konuya girince sol üstte konuya eklenen etiketler yazıyor. Bunları gizleme yolu var mı ?

Çözüldü Konu Etiketleri

Etiket kullanımı tamamen kapatmak için grup izinleri yada yukarıdaki mesajda belirtilen yolları kullanabilirsiniz, sadece gizlemek istiyorsanız şu kodu extra.less şablonunuza ekleyerek deneyebilirsiniz;

CSS:
.listInline .tagList {
    display: none;
}
Etiket kullanımı tamamen kapatmak için grup izinleri yada yukarıdaki mesajda belirtilen yolları kullanabilirsiniz, sadece gizlemek istiyorsanız şu kodu extra.less şablonunuza ekleyerek deneyebilirsiniz;

CSS:
.listInline .tagList {
}

Çözüm

CSS:
.listInline .tagList {
}
Etiket kullanmanın google indexlere bir faydasının olmadığını okumuştum. Bu konudaki fikriniz nedir ? Faydası yoksa kaldıralım

Etiket kullanmanın google indexlere bir faydasının olmadığını okumuştum. Bu konudaki fikriniz nedir ? Faydası yoksa kaldıralım
Bence çok faydası var çünkü örneğin bir konu açtıgımda örnegın Logo nasıl tasarlanır diye bir konu açtıgımda etiket kısmına açtıgım konuyla ilgili etiketler giriyorum google arama sıralarında bu etiketler konuyu öne çıkarıyor ve destekliyor yani forumda bu benim asla yapmayacagım bir tercih türüdür mesela e ticaret alanına takipçi hizmetleri ile ilgili konu acmıstım yaklasık 1 hafta önce falan etiket kısmına telegram takipçi satın al girdim ve googleye bu anahtar kelimeyi yazdıgım zaman "telegram üye satın al" benim konumu gösteriyor. Yani seo açısından oldukça faydalı deneyin ve zamanla görün derim hocam iyi forumlar :)

Merhaba,

Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ama geçen gün kendi forum sitemde etiket sistemini kapattım. Birçok foruma baktığımda nedense hiç etiket kullanmıyorlar. Faydası var mı, yok mu bilmiyorum. Ben şahsi olarak kullanmıyorum, kullanılmasını da önermiyorum.

SEO uyumlu bir içerik paylaşsan zaten yeterli olacaktır. Konuyu açarken yükselmek istediğin anahtar kelimeleri içerikte geçirsen yeterli oluyor.

Ayrıca bu şekilde de açıp kapatabilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 26817
Etiket sistemi ben de açık. Sadece konu okurken ekranda görünmemesini istemiştim yukarıda verilen kodu extra.less ekleyince etiketler sistemde duruyor ama konu okuyana görünmüyor. Ayrıca gerek var mı diye sormuştum benim de forumum daha yeni ve indexlenen urllere baktığımda çok sayıda etiketlerden gelen linkler görüyorum. Bence etiket sisteminin seoya katkısı var. Okuyucu sayfada görmesede olur ama konuyu açarken en azından 3 etiket yeterli

Merhaba,

Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ama geçen gün kendi forum sitemde etiket sistemini kapattım. Birçok foruma baktığımda nedense hiç etiket kullanmıyorlar. Faydası var mı, yok mu bilmiyorum. Ben şahsi olarak kullanmıyorum, kullanılmasını da önermiyorum.

SEO uyumlu bir içerik paylaşsan zaten yeterli olacaktır. Konuyu açarken yükselmek istediğin anahtar kelimeleri içerikte geçirsen yeterli oluyor.
1719260514351.png
Forumların kendi tercihi fakat bazı büyük forumlar bu şekil. konu ile sadece benzerliği olduğu için etiket kullanıyorlar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.