Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Kaynak Yöneticisi Ödeme linki ekleme

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Herhangi bir dosyaya ücret için link istiyor
1641280978334.png

Burda Fiyat yazan bölüme link verdiğimde belirlenen ücrete ait ödeme sağlayıcı nasıl yapıyoruz.

Yani indir ücreti 20 TL diyelim. Direk payTr ödeme sağlayıcı 20 tl ödeme linki nasıl ekleyeceğiz.
PayTr link belirleme kısmı var ordan özel olarak mı yapılandırıp link ekleyeceğiz.?

Nasıl yapılır ? Kaynak Yöneticisi Ödeme linki ekleme

RM sistemi ödeme kabul etmez, ödemeleri de takip etmez. RM mantığı satın alınacak ise sadece dış bir bağlantıya yönlendirir. Ancak aşağıdaki eklentiye bir göz atınız. Bunu bir ara kullanmıştım, yanlış hatırlamıyor ise bu işi yapıyordu. Ama benim işime bazı özellikleri yaramamıştır.

RM sistemi ödeme kabul etmez, ödemeleri de takip etmez. RM mantığı satın alınacak ise sadece dış bir bağlantıya yönlendirir. Ancak aşağıdaki eklentiye bir göz atınız. Bunu bir ara kullanmıştım, yanlış hatırlamıyor ise bu işi yapıyordu. Ama benim işime bazı özellikleri yaramamıştır.

Çözüm
İlgin için teşekkür ederim.
Çözümü bu şekilde buldum. Bahse konu link eklemeye PayTr link eklediğimde ve yapısal olarak fiyatı eşitlediğimde ödeme gerçekleşiyor.
1641415402031.png

Dediğim gibi ödeme profiline, mağazaya yönlendire bilirsiniz. Satış yaptığınız ürün nedir bilmiyorum ama önemli sizin işini görmesi ;)

Dediğim gibi ödeme profiline, mağazaya yönlendire bilirsiniz. Satış yaptığınız ürün nedir bilmiyorum ama önemli sizin işini görmesi ;)
Ürün satmıyorum. Olası satış teklifine karşı merakımı gideriyorum. Örnek biri geldi dosya/tema vb. satmak istedi. Gelsin açsın konuyu satsın ama benim hesabımla ilişiklendirmesin.
Bu nedenle sorum. Ben başka siteden eklenti aldığımda direk ödeme sonrası eklenti yüklemiştim. O nedenle merak ettiim
O zaman kişi programı ekleyecek ise bana paytr yada benzeri ödeme sisteminden demeye ail link verecek gibi..

Gece düşünürüm hep bu nedenle uyuyamam.
Şimdi adam geldi butonu ödeme için tıkladı. 50 TL diyelim ödedi. Geriye dönüp o indir butonu İNDİR özelliği açılmalı ve indirebilmeli. Bunu nasıl yapabilirim. O eklentiyi gerçi incelemedim ama..
Tıpkı Ödeme sonrası hesap yükseltmeleri gibi . Ödeme sonrası dosyayı indirebilecek..

hocam sizin istediğiniz sey olmayacak cok zor bir sey değil lakın siz diyorsunuz kı forumdakı uyelerım satısı yapsın her kes sattıgı urun karsılıgında odemesını alsın, bu durumda her uyenın kendı sahsi bılgılerı gerekecek iban vs. acıkcası daha once bu ve benzer bir sey gormedım. satın alma, odeme, ıslemlerı otomasyon olarak yapılacak ve para urunu satan uyenın hesabına gidecek yani zor.

hocam sizin istediğiniz sey olmayacak cok zor bir sey değil lakın siz diyorsunuz kı forumdakı uyelerım satısı yapsın her kes sattıgı urun karsılıgında odemesını alsın, bu durumda her uyenın kendı sahsi bılgılerı gerekecek iban vs. acıkcası daha once bu ve benzer bir sey gormedım. satın alma, odeme, ıslemlerı otomasyon olarak yapılacak ve para urunu satan uyenın hesabına gidecek yani zor.
Yok örnek olarak dedim.
Kendimiçin o işe ait eklenti 60 dolar. Başka bir yolu varmı yada nasıl yapılabilir. Tamam ödemeyi aldık ama, ödeme yapan kişiye indirmesi için o butonun indir açık olması lazım otomatik olarak ödedikten sonra.

Her üyenin kendisine ait hesabı sisteme bağlaması sıkıntılı bir iş. Mantık olarak şöyle anlatayım. Mağaza sistemini ele alalım. Biz ürün satmak istiyoruz ve bunun için mağaza açmamız gerekiyor. n11, gittigidiyor, hepsiburada, trendyol vs. Burada mağaza açabiliriz ama hesap olarak onların hesabını kullanmak durumundayız. Ödeme bu firmalara gider, firmada size mağazanızda yaptığınız toplam satış miktarını size aylık veya 15 günde bir öder. Olası bir sıkıntılı durumda muhatap firmanın kendisidir. Takibi zor işlerdir. :D

O yüzden marketplace ile üyelerin kendi satışlarını yapması bu yukarıdaki yazdığım firmalara göre daha sıkıntılı ve daha sıkı takip gerektirecek, aldım verdim, ürün sorunlu çıktı, iade ettim, geri ödemem yapılmadı gibi sorunlar vs takip edebilirim diyorsanız eklentiyi satın alıp kullanabilirsiniz. Ama bundan önce bizim şu anki ödeme sistemleri ile bu eklenti ne derece çalışır ödeme servislerine bunu sormanız lazım. Ben daha önce test etmedim eklentiyi ne derece iş görür bilmiyorum :)

Benim mağazam var. Gerekirse o o linki eklerim ama ödeme sonrası kişi o butonu tıkladığında dosyayı indirebilmesi lazım.
Örnek
Linke mağaza linki ekledim amda geldi mağazan ödemeyi yaptı mail sipariş onaylandı diye geldi. Şimdi bu adam o dosyayı indirmek için tekrar geldiğinde İNDİR aktif olmalı ve tıkladığında ödeme sayfasına artık gitmemeli dosyayı ücretini ödediği için indirmesilazım.Gibi..
Neyse bu konunun mantığını anladım eklenti şart..
Kendi sitemde Ürün ekle sistem olsa olabilir belki. ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.