Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Ticaret Indexing Api Script ile Google'de Hızlıca İndex Alın!

PLuToNiuM

Yeni kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı

Indexing Api Script ile Google'de Hızlıca İndex Alın, Uygun Fiyat + Kurulum Rehberi​

Web sitenizdeki yayınların Google'da hızlı bir şekilde dizine eklenmesini, daha hızlı indexlenmesini isterseniz bu konu tam size göre.
Son zamanlarda sitenizdeki linklerin Google tarafından dizine eklenmesi uzun sürüyor olabilir.
Google Search Console'a gönderildi ancak dizine eklenmedi.
Bu sorunun + varvasyonlarının çözümü için hazırlamış olduğum Google indexing Api Scriptini kullanabilirsiniz.
Normal şartlarda linklerinizin indexlenmesi için Googlenin sitenize uğraması ve taraması gerekir fakat ne zaman geleceğini bilemeyeceğiniz için günlerce beklemeyeceksiniz, beklemekten kurtulmuş olacaksınız. veya google search console panelden linkleri tek tek manuel elle ekliyorsanız, eklerkende günlük 15-20 kotaya takıldıysanız ve artık yorulduysanız bu araç size çözüm ve deva olacaktır. Kullanımı çok basittir, yayınlamış olduğunuz bir veya birden fazla linki kopyalayın, kutuya yapıştırın ve gönder butonuna tıklayın bukadar.

Araç Googlenin kendi apisini kullanarak , site linklerinizi googleye anında gönderir. Manuel tek tek elle gönderdiğiniz işlemi hızlıca yapar.
Normalde Google search panelde günlük 15 veya 20 link ekleme olanağı var, bu araç ile günlük 200 linki gönderebilirsiniz.
Geçmiş kayıt(History) ve temizleme özelliği vardır. Günlük kaç link gönderildiğinide gösterir. Böylece günlük kotanızı farketmiş olursunuz. Ayrıca sitemap.xml' nizden linkleri ayıklayıp alabilmeniz için imkan sunar.

İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz, web tabanlı + mobil uyumludur.

5o0i8vr.png

arwdnlf.png

ex2q6r8.png

9a723ut.png

cwq05gb.png

Google Indexing Api Script Fiyat: 199 TL (Ücretsiz kurulum + Açık Kaynak)
Kodlama dili: Php + Js

Google indexing Api Script Nasıl çalışır ve gerekli olanlar nelerdir?​

- Sadece bir json dosyası ve json'un içindeki email gereklidir.

Bunun içinde Google Cloud Console'ye gidilerek indexapi için json dosyasını alıyorsunuz. bukadar.

Google Cloud Console gidin: Google Cloud Platform
Aşağıdaki linklere tıklayın ve "enabled" yapın.

Google Cloud Platform
Google Cloud Platform
Google Cloud Platform

Not: Cloudda projesi olmayanlar önce proje oluşturması lazım: Yapamayanlar veya vakti olmayanlar için destek sağlıyorum, json dosyanızı ücretsiz olarak hazır hale getiriyorum.

Forum dışı iletişim, Telegram: Telegram: Contact @TurkCoder

S.S.S:

Google Indexing API Nedir?​

Google Indexing API, belirli içerik türlerini daha hızlı indekslemek ve güncellemek için Google'ın sunduğu bir hizmettir. Genellikle haber siteleri, etkinlik siteleri ve diğer hızlı değişen içeriklere sahip siteler için kullanışlıdır. Bu API'yi kullanarak, URL'lerinizi Google'a gönderebilir ve dizine eklenme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Günlük link gönderme kotası nedir?
200'dür. Bu bize bağlı bir durum değil, googlenin belirlemiş olduğu bir limit.

Wordpress için uygunmudur?
Uygundur. fakat bu bir wp eklentisi değil, linklerinizi topluca yapiştirip indexletebilirsiniz.

Script dağıtımı veya satışı serbestmi?
Hayır. Script tarafımca kodlanmış olup, hiçbir şekilde dağıtımı veya satışı serbest değildir.

Yeni açılan konuları kendisi otomatik göndermiyor mu ? Diyelim ki 10 gün yokum dönüşte tek tek linkleri belirleyip manuel mi göndereceğim ?

Yeni açılan konuları kendisi otomatik göndermiyor mu ? Diyelim ki 10 gün yokum dönüşte tek tek linkleri belirleyip manuel mi göndereceğim ?
evet maalesef. bende buna benzerini kullanıyorum muhtemelen bu tip scriptler bu şekilde çalışıyor.

Ellerine sağlık hocam başarılı bir yazılım olmuş. Fakat örnek siteyi incelediğimde şöyle bir durum fark ettim xenforonun sitemap haritasıyla sizin sitenin sitemap harıta yapısı farklı. Xenforo forumunda test ettiniz mi url çekimi yapıyormu diye. Bide bazı wordpress sitelerinde kurulu eklentilerden dolayı sitemap yapısı değişiklik gösteriyor. Eğer bunlara rağmaen sorunsuz linkleri çekiyorsa gayet başırılı ve temiz bir işçlik olmuş ellerinize sağlık

Son düzenleme:

evet maalesef. bende buna benzerini kullanıyorum muhtemelen bu tip scriptler bu şekilde çalışıyor.

günlük kontrol edip otomatik gönderebilir aslında. Scripti yeni yazdığım için bu tarz özelikleri düşünmemiştim. Yazınız bana güzel öneri oldu, yeni konuları belirten herhangi bir rss yi kontrol edip cronjob a bağlarsam hergün oto gönderecektir. wp ve xenforo da rss var , en kısa sürede inceleyip ekleme yapmaya çalışacağım.

Ellerine sağlık hocam başarılı bir yazılım olmuş. Fakat örnek siteyi incelediğimde şöyle bir durum fark ettim xenforonun sitemap haritasıyla sizin sitenin sitemap harıta yapısı farklı. Xenforo forumunda test ettiniz mi url çekimi yapıyormu diye. Bide bazı wordpress sitelerinde kurulu eklentilerden dolayı sitemap yapısı değişiklik gösteriyor. Eğer bunlara rağmaen sorunsuz linkleri çekiyorsa gayet başırılı ve temiz bir işçlik olmuş ellerinize sağlık

Güzel yazınız için teşekkür ederim. sitemap için normal xml yapısını baz aldım çoğu sitede olan. wp veya xenforo sitemap yapısı sanırım biraz farklı bahsettiğiniz gibi. içlerinde birkez daha xml leler olabiliyor. bunun içinde ufak bir ekleme yapacağım. sitemap.xml içinde yine xml adresleri varsa kontrol ettirip onlarada girdireceğim. Buda güzel bir öneri oldu. Tşk ederim.

günlük kontrol edip otomatik gönderebilir aslında. Scripti yeni yazdığım için bu tarz özelikleri düşünmemiştim. Yazınız bana güzel öneri oldu, yeni konuları belirten herhangi bir rss yi kontrol edip cronjob a bağlarsam hergün oto gönderecektir. wp ve xenforo da rss var , en kısa sürede inceleyip ekleme yapmaya çalışacağım.

Güzel yazınız için teşekkür ederim. sitemap için normal xml yapısını baz aldım çoğu sitede olan. wp veya xenforo sitemap yapısı sanırım biraz farklı bahsettiğiniz gibi. içlerinde birkez daha xml leler olabiliyor. bunun içinde ufak bir ekleme yapacağım. sitemap.xml içinde yine xml adresleri varsa kontrol ettirip onlarada girdireceğim. Buda güzel bir öneri oldu. Tşk ederim.
Rica ederim hocam

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.