Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel index sorunu uzantı sorunu

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

crea33

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://deneme/
merhabalar.

Bir konu paylaşıyorum örnek verecek olursam.

sitemin adı var sayım olarak adlandırıyorum: Güncel Haber - En yeni içerikler.

Paylaştığım konuda şu olsun.

Spor nedir?
------

Normalde konuya girdiğimde Üst url de yazan şey.

Spor Nedir ? | Güncel Haber - En yeni içerikler.

Fakat google index alırken sadece (Spor nedir?) diye alıyor. site adını sonuna eklemiyor.

Kategorilerde sorun yok onlara site adını eklemiş ama hiç bir konumda site adı geçmiyor direk konu ne ise ovar.

extra bir seo eklentisi kullanmıyor önerisi olan varsa kullanada bilirim. index almasında sorun yok alıyor ama site adı geçmiyor konularda.

Konularda site adı neden geçsin ? ben sanırım pek anlamadım durumu. Örneğin bizim indexlerimizde biri resimde H3 başlık alanında site adınızın da mı geçmesini istiyorsunuz ?

Screenshot 2023-12-12 at 14-48-45 XenFofo İstatistik - Google'da Ara(1).png

örnek veriyorum bir konu paylaşıyorum. konun adını google index alıyor site adınıda konuya eklemiyor.

evet mesela sizin görselde istatistik | site adı yazıyor devamında.

benim konularımda sadece konu adı var site adı yok sonunda.

ama etiketler de aynı şekilde site adı yazıyor.

mesela sizin konularınız da site adı yazmıyor. ben yazmasını istiyorum sonunda site adım da geçsin istiyorum.

sdfdsfs.png

Konuda bundan bahsediyor sanırım konu başlığı / forum başlığı

Screenshot_2023-12-13-11-37-42-360_com.android.chrome.jpg

Konunun neden bahsettiğini bende biliyor bir yere kadarda sizi anladım, ama siz ısrarla neden bahsettiğiniz bana doğru şekilde izah edemiyorsunuz. Şunu şu şekilde anlatmak çokmu zor.

FireShot Webpage Capture 007 - 'Güncel radyo xenforo - Google'da Ara' - www.google.com.png

Arama sonucunda site ismin çıksın tamam kardeşim çıksında arama sonucunda çıkan bir sürü etiketli alan var. Kimi alanda title alır kimi alanda metayı kimi alanda hiç alakası olmayan mesaj içeriğini ve bu alanlarda index başlık, url, açıklama alanı olarak karmaşık olarak görünür. Ben nereden bileyim sonucun neresinde görünmesini istiyorsunuz.

Sorunuzun cevabına gelecek olur isek, belittiğini sonuçlara biz müdehale edemeyiz arama motorlarını işine geldiği gibi index alır. Bunu yapmanız ise doğru bir işlem olmayacağınız uzun uzun anlatmak isterdim ama bu mesaja ayırdığım zaman yeterli bence artık.

Bu değişimi sadece titile etiketi için yapabiliriz temanızda bulunan thread_view isimli şablonu açın ve bulun;

HTML:
<xf:title page="{$page}">{{ prefix('thread', $thread, 'escaped') }}{$thread.title}</xf:title>

Ve değiştirin;

HTML:
<xf:title page="{$page}">{{ prefix('thread', $thread, 'escaped') }}{$thread.title} - {$xf.options.boardTitle}</xf:title>

Bu sadece konuları kapsamaktadır, diğer alanlarıda iserseniz <xf:title page etiketini burak içerisine şu satırı ekleye bilirsiniz {$xf.options.boardTitle}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.