Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Versiyonu İndirmeli miyim?

aleov

xFanatik
Kullanıcı
Merhabalar, şimdi XENFORO yazılımını satın alacağım karşıma 2.1.0 versiyonu çıktı ama desteklenmeyen (BETA) yazıyor. Sizce almalı mıyım?

Yoksa alttaki 2.0.10 mu alayım?

Ekli dosyalar

• satın alma işlemi.png
    satın alma işlemi.png
    31 KB · Görüntüleme: 7
Şuan sizin dediğiniz gibi önceki sürümü kuruyorum fakat siteye bir sürü eklenti tema vs yükleyeceğim daha önce hiç güncelleme yapmadığımdan bilmiyorum, eklenti tema vs için tekrar uğraşmam gerekir mi? Eğer öyle olacaksa release sürümünü bekleyebilirim çünkü

Şuan sizin dediğiniz gibi önceki sürümü kuruyorum fakat siteye bir sürü eklenti tema vs yükleyeceğim daha önce hiç güncelleme yapmadığımdan bilmiyorum, eklenti tema vs için tekrar uğraşmam gerekir mi? Eğer öyle olacaksa release sürümünü bekleyebilirim çünkü
Eklentilerden büyük bir kısmı 2.0.x sürüm geçişlerin pek etkilenmiyor ama kullandığınız tema default Team değilse, o zaman tema güncellemesi mutlaka gerekecektir.

Şu an kullandığınız sürüm ve tema nedir acaba ?

Eklentilerden büyük bir kısmı 2.0.x sürüm geçişlerin pek etkilenmiyor ama kullandığınız tema default Team değilse, o zaman tema güncellemesi mutlaka gerekecektir.
Şu an kullandığınız sürüm ve tema nedir acaba ?

Hocam şöyle anlatayım, ben 2 tane xenforo yazılımı satın aldım iki farklı proje için. İlkini 1 ay önce aldım 1 aydır çok şey öğrendim 10 tane falan eklenti ve tema yükledim o siteye şimdi açtığım sitede bunların hepsini tekrar yapacağım şuanda türkçe dil dosyasını kurdum eklentiler tema vs de yapacağım. Güncelleme hazır olduğunda her iki sitede de güncellemeyi düşünüyorum bunun için sordum XF güncellersem tema eklentiler vs en baştan kurmam gerekir mi diye...

Öncelikle XF 2.1 tema ve eklentiler ile uyumu için belli bir süre gerekiyor. XF2.1 zaten şu an beta aşamasında yani stabil versiyonu henüz çıkmadı. Bunun çıkıp eklenti ve TEMA’ların buna uyum sağlaması da gerekecektir.

Şahsi görüşüm en az 1 ay daha XF 2.1 canlı sitelerde kullanamayız diye düşünüyorum.

Eğer bu süre sizin için fazla ise o zaman canlı sitenizi XF2.0.10 son sürüme göre güncelleyin (eklenti ve tema olarak) ve XF2-1 bekleyin. Ne zaman hazır olursa o zaman upgrade yaparsınız. Ama XF-2.1 geçince yine tema ve eklenti güncellemesi yapmanız gerekecek.

Diğer alternatif ise benim canlı sitem için acelem yok derseniz de bekleyin. Xf2-1 çıksın ve hazır olsun, sonra tek seferde tüm eklenti ve temanızı 1 seferde güncellersiniz.

Teşekkür ediyorum hocam en iyi yol bildiğin yoldur :)

Bu arada 40 dk önce BETA 2 versiyonu çıkmış bilginiz olsun.

XenForo 2.1.0 Beta 2 Released
Beta 2 de ciddi olan sorun çözülmüş deniliyor.Benim xf2.0 temamı 2.1 kurduğumda baya sorun çıkmıştı bakacaz görecez temada sorun çıkmazsa aktif siteye kuracağım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.