Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Googleden Gelen Linkler Yönlendirme Sayfası Açıyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

PvPSw

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaşlar forum yeni sayılır. İndexlenen linklere ara sıra googleden bakıyorum ve tıkladığımda ilgili başlığa gidiyor ama eğer konu içerisinde link varsa direk o linkin bağlı olduğu sayfa açılıyor.
Örneğin wikipedia dan bir yazı paylaşıyorum diyorum google aramada konu başlığı falan doğru gösteriyor ama tıkladığımda wikipedia sayfası açılıyor. Bu neden oluyor ? Normalde konuyu açıp okurken isterse o linke tıklayıp kaynağa gitmesi gerekmiyor mu ?

Çözüldü Googleden Gelen Linkler Yönlendirme Sayfası Açıyor

Hocam google de

şimdi site:sroturk.com arıyorum açılan sayfada az aşağıda Ekli dosyayı görüntüle 26849 var. Bu etiket olmalı.. Konuya tıkladığımda facebook sayfası açılıyor.. Halbuki Flashback by Core Station™ | CAP 90 | ONLY CH | FGW | Old School açılması gerekmez mi ?? Birde bu konuya girilince tanıtım resimlerinde neden genişletmek için tıkla yazısı çıkıyor ve tıklayınca resim büyüyor ? Tam olarak açılması ne yapmam lazım
Merhaba,

Bir sorun gözükmüyor çünkü Google yönlendirme linkini indexlemiş. Google da bulunan link sitedeki içerik değil, içeriğin içindeki linkin yönlendirme adresi.

Örnek ;

IMG_20240630_155316.jpg IMG_20240630_155301.jpg Screenshot_2024-06-30-15-52-15-763_com.android.chrome-edit.jpg

Robots.txt dosyasına alttaki kodu eklersen yönlendirme sayfaları İndex almayacaktır.

Disallow...
Böyle bir içeriğe sahip arama motoru sonuç bağlantısı yada başlığı eklerseniz canlı olarak görelim.

Hocam google de
Böyle bir içeriğe sahip arama motoru sonuç bağlantısı yada başlığı eklerseniz canlı olarak görelim.

şimdi site:sroturk.com arıyorum açılan sayfada az aşağıda 1719748296276.png var. Bu etiket olmalı.. Konuya tıkladığımda facebook sayfası açılıyor.. Halbuki Flashback by Core Station™ | CAP 90 | ONLY CH | FGW | Old School açılması gerekmez mi ?? Birde bu konuya girilince tanıtım resimlerinde neden genişletmek için tıkla yazısı çıkıyor ve tıklayınca resim büyüyor ? Tam olarak açılması ne yapmam lazım

Hocam google de

şimdi site:sroturk.com arıyorum açılan sayfada az aşağıda Ekli dosyayı görüntüle 26849 var. Bu etiket olmalı.. Konuya tıkladığımda facebook sayfası açılıyor.. Halbuki Flashback by Core Station™ | CAP 90 | ONLY CH | FGW | Old School açılması gerekmez mi ?? Birde bu konuya girilince tanıtım resimlerinde neden genişletmek için tıkla yazısı çıkıyor ve tıklayınca resim büyüyor ? Tam olarak açılması ne yapmam lazım
Merhaba,

Bir sorun gözükmüyor çünkü Google yönlendirme linkini indexlemiş. Google da bulunan link sitedeki içerik değil, içeriğin içindeki linkin yönlendirme adresi.

Örnek ;

IMG_20240630_155316.jpg IMG_20240630_155301.jpg Screenshot_2024-06-30-15-52-15-763_com.android.chrome-edit.jpg

Robots.txt dosyasına alttaki kodu eklersen yönlendirme sayfaları İndex almayacaktır.

Disallow: /yonlendirme?*
Disallow: /yonlendirme*

Çözüm
Merhaba,

Örnek ;

Ekli dosyayı görüntüle 26850Ekli dosyayı görüntüle 26851Ekli dosyayı görüntüle 26852

Disallow: /yonlendirme?*
Disallow: /yonlendirme*
evet incelerken ben de fark ettim. Bazı linkleri kaynak belirtme adına kendim bilerek eklemiştim. Bu şekilde kalsa benim siteye bir zararı olur mu yoksa dediğiniz gibi disallow mu yapayım

evet incelerken ben de fark ettim. Bazı linkleri kaynak belirtme adına kendim bilerek eklemiştim. Bu şekilde kalsa benim siteye bir zararı olur mu yoksa dediğiniz gibi disallow mu yapayım
Bence yapman tarafındayım bu kodu da eTiKeT™ eTiKeT™ abi kendi sitesine xengentr ye eklemiş. Onun robots.txt kaydından aldım. Eklemen de fayda olacaktır.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.