Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Google botlarını ziyaretçi değil de üye olarak gösterme

beratyuksel

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba, sitemi ziyaretçilere kapattığımda bütün arama motoru botları içerikleri göremiyor. 403 alıyorlar. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Nasıl yapılır ? Google botlarını ziyaretçi değil de üye olarak gösterme

Hocam bende diyorum ki botları bir üye gibi ayarlamanın bir yolu var mı? teşekkürler bunu da inceleyeceğim.
Ziyaretçiden gizlenen içerik arama motorlarından da gizlenir, bu da doğal olarak index almamanızı neden olur. Peki çözümü varmı ne yazık ki, ziyaretçi ne görüyor ise botlarda onu görmek zorunda.
içeriklerinizi kapatırsanız zaten göremez 404 olur. Ama şu şekilde yapabilirsin Ziyaretçilere kapalı Üyelere açarsın aşağıdaki link işini görecektir.

içeriklerinizi kapatırsanız zaten göremez 404 olur. Ama şu şekilde yapabilirsin Ziyaretçilere kapalı Üyelere açarsın aşağıdaki link işini görecektir.

Hocam bende diyorum ki botları bir üye gibi ayarlamanın bir yolu var mı? teşekkürler bunu da inceleyeceğim.

Ziyaretçiden gizlenen içerik arama motorlarından da gizlenir, bu da doğal olarak index almamanızı neden olur. Peki çözümü varmı ne yazık ki, ziyaretçi ne görüyor ise botlarda onu görmek zorunda.

Çözüm
Hocam MyBB'de falan zamanında botların hangi kullanıcı grubuna dahil olacağını seçebiliyorduk acaba XenForo'da da var mı diye sormuştum ama yokmuş teşekkür ederim.

size verdiğim linkte aşağıda kodun farklı biçimlendirilmiş hali var yani. 1000 kelimelik bir içerikte 150 ile 300 kelimelik bir kısmı Arama motoru ve Kullanıcıya okutabiliyorsunuz. Sonrasında Devamı için üye olmak zorunda.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.