Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Forum girişi değiştirme

WTStalin

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
selamlar,

Forum adresimiz x.com varsayalım. Ben istiyorum ki foruma gelenlere direkt forum açılmasın, üyelik ekranı onları karşılasın. Üyeliği olanlar bilgilerini yazıp giriş yapsınlar, üyeliği olmayanlar da bu ekran sayesinde kayıt olsunlar.

(Ziyaretçilere vs forum izin değişmekten bahsetmiyorum)

pyo88n5.jpeg

Tam olarak bundan bahsediyorum. Forum altı üstü sağı solu gözükmesin sadece girişte bu çıksın. Giriş yapan kullanıcılar forum ana sayfasına yönlendirilsin.

Bu sayfa php ile yazılmış fakat nasıl yazılmış ve php dosyası hangi klasörde barınıyor ?

Böyle bir giriş ekranı nasıl yapabilirim örnek basitinden kod varsa atabilir misiniz ? Ben kodu geliştiririm. Peki php dosyasını nereye atmam gerekiyor ?

Misal burda adamlar siteadres/giris.php yapmışlar. Siteadres.com ile siteye girenler ilk olarak bu sayfaya yani giris.php yönlendiriliyorlar, giriş yaptıktan sonra da forum ana sayfasına yönlendiriliyorlar.

Bu ekranı php ile nasıl oluşturabilirim ?örnek kod yapısı verebilir misiniz ben onu geliştiririm. Dosya bittikten sonra nereye atmam lazım neler yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz

Kullanıcı gruplarında bulunan Unregistered / Unconfirmed grubuna girin ve resimdeki ayarları aynen yapınız.

Screenshot 2023-08-31 at 08-50-09 Kullanıcı grubunu düzenle Unregistered _ Unconfirmed XenGenT...png

Çözüm
Maalesef, yinede footer header vs gözüküyor. Ekranda sadece giriş kutusu olsun istiyorum başka hiçbirşey gözükmesin eTiKeT™ eTiKeT™

Basit bir yol olarak css ile gizleyebilirsiniz. default temanızın extra.less

Kod:
html[data-template="login"],
html[data-template="register_form"]
{
    footer,
    header,
    nav,
    .p-sectionLinks {
        display: none;
    }
}

Basit bir yol olarak css ile gizleyebilirsiniz. default temanızın extra.less

Kod:
html[data-template="login"],
html[data-template="register_form"]
{
    footer,
    header,
    nav,
    .p-sectionLinks {
        display: none;
    }
}
hocam şunu extra.less girdiğimizde kesin olarak konuda vermiş olduğum görseldeki gibi sadece giriş yapma kutucuğu kalır değil mi ? onun dışında hiçbir şey gözükmez değil mi footer header vb

hocam şunu extra.less girdiğimizde kesin olarak konuda vermiş olduğum görseldeki gibi sadece giriş yapma kutucuğu kalır değil mi ? onun dışında hiçbir şey gözükmez değil mi footer header vb
Deneyim hocam. bilemem belki harici bişey eklemişsinzidir özel temadır herşey olabilir deneyip bakıcaksınız kalan bişey olursa onunda class ekleyerek gizlersiniz.

Temanızda PAGE_CONTAINER isimli şablonda bulun </head> hemen üstüne altta bulunan kodu ekleyin;

HTML:
    <xf:if is="!$xf.visitor.user_id">
        <xf:css>
            .p-header,
            .p-sectionLinks,
            .p-nav,
            .p-footer,
            .notices,
            .notice,
            .lSSlideOuter
            {
                   display:none;
            }
        </xf:css>
    </xf:if>

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.