Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? En Üst Header'daki Menüyü Nasıl Düzenleyebilirim?

knulusoy

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba.

[Xen-Soluce] Credit System kullanıyorum. En üst menüden eklentiye ait bölümü nasıl kaldırabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Adsız-2.jpg

Nasıl yapılır ? En Üst Header'daki Menüyü Nasıl Düzenleyebilirim?

Site üzerinden böyle şeyleri yapmak aslında çok basit görsel ile göstereyim erişimim olmadığı için ancak böyle yardımcı olabilirim.
Sayfadayken F12 tuşuna basın.
Görselde okla belirttiğim tuşa basın.
1.png

Ardından düzenlemek istediğiniz alanın üstüne gelin.
Sağda o üstüne tıkladığınız alanın CSS kodları önünüze gelecektir.
O kodların hafif sağına 2 kere mouse sol tık ile tıklayın.
2.png

2 tık sonrası yazım için alan gelecek oraya display: none yazın ve enter tıklayın
Eğer istediğiniz gibi olduysa display:none yazdığınız alanın en üstündeki beyaz CSS başlığının yazısını (aşağıdaki görselde .p-navgroup olarak başlıyor --user ile bitiyor) admin panelde kodlar arasında arayın ve bulduğunuzda altına display:none ; kodunu yazıp...
Site üzerinden böyle şeyleri yapmak aslında çok basit görsel ile göstereyim erişimim olmadığı için ancak böyle yardımcı olabilirim.
Sayfadayken F12 tuşuna basın.
Görselde okla belirttiğim tuşa basın.
1.png

Ardından düzenlemek istediğiniz alanın üstüne gelin.
Sağda o üstüne tıkladığınız alanın CSS kodları önünüze gelecektir.
O kodların hafif sağına 2 kere mouse sol tık ile tıklayın.
2.png

2 tık sonrası yazım için alan gelecek oraya display: none yazın ve enter tıklayın
Eğer istediğiniz gibi olduysa display:none yazdığınız alanın en üstündeki beyaz CSS başlığının yazısını (aşağıdaki görselde .p-navgroup olarak başlıyor --user ile bitiyor) admin panelde kodlar arasında arayın ve bulduğunuzda altına display:none ; kodunu yazıp kaydedin.
3.png

Umarım anlaşılır bir şekilde anlatmışımdır kolay gelsin :)

Çözüm
Hocam çok teşekkürler.

Ancak şöye bir durum var.
Benim kaldırmak istediğim kısımda üst sınıf yok :)

Screenshot_2.jpg

Buraya display: none yazdığımda ilgili bölüm kalkıyor ama üstünde bir sınıf yok :)

Altındaki sınıftan ilgili yere ulaşıp bakayım dedim ama admin panelde kodlar arasında arayın dediğiniz yeri anlamadım? Nerede arayacağım admin panelde?

CP'de şablonlarda ilgili eklentinin şablonlarının içerisinde tek tek arayarak buldum. Daha kısa bir yolu varsa yazarsanız benden sonra ihtiyacı olanlar kullanabilir.
Teşekkürler hocam.

CP'de şablonlarda ilgili eklentinin şablonlarının içerisinde tek tek arayarak buldum. Daha kısa bir yolu varsa yazarsanız benden sonra ihtiyacı olanlar kullanabilir.
Teşekkürler hocam.
Selam ekran resminde kodu yazman gereken yer gözüküyor.

Bu stil için özel CSS kodu ile yok edebilir veya düzenleyebilirsin.

1000002315.jpg

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.