Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Eklenti Yapımı

guccimet

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Bir çok eklenti paylaşıyorsunuz evet güzel ama ben eklenti nasıl yapılır onunla ilgili bir içeriğinize rastlayamadım. Şöyle sıfırdan videolu anlatımlı olacak şekilde basit ama kullanışlı eklentilerin nasıl yapıldığını anlatan videolar hazırlarsanız başkaları da eklenti yapımlarını öğrenip güzel şeyler yapabilir.

Malesef bu konuda detaylı bir anlatım yapmak imkansıza yakın bir şeydir. Çünkü her eklentinin işlevine göre kullanılacak dosyalar ve yapı değişir.

Sıfırdan bir eklenti yapmak için iyi derecede mysql, html, php, js, css ve Xenforo'nun kod yapısını bilmek gerekir.

Xenforo'nun eklenti yapımı sayfasını iki sene de incelesiniz oradan bir eklenti çıkaramazsınız, :D Onun için eklenti yapımını öğrenmenin en iyi yolu var olan eklentilerin yapısını incelemektir.

Malesef bu konuda detaylı bir anlatım yapmak imkansıza yakın bir şeydir. Çünkü her eklentinin işlevine göre kullanılacak dosyalar ve yapı değişir.

Sıfırdan bir eklenti yapmak için iyi derecede mysql, html, php, js, css ve Xenforo'nun kod yapısını bilmek gerekir.

Xenforo'nun eklenti yapımı sayfasını iki sene de incelesiniz oradan bir eklenti çıkaramazsınız, :D Onun için eklenti yapımını öğrenmenin en iyi yolu var olan eklentilerin yapısını incelemektir.

İşte ben de bunu diyorum oradan öğrenmek imkansız bari siz yaptığınız eklentileri yaparken videosunu çekin. İzleye izleye kafamızda otursun mantığı. Her eklenti zaten aynı olamaz ama en azından hangi işlemler yapılmalı, nereden başlanılmalı vs. bunları öğrenmiş olur insanlar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.