Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Dil Değiştirme Eklentisi

dreamfancy

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar,

Forum sitemde dil değiştirmeye basınca kategorilerin ismide değişsin istiyorum.
Yani örneğin ben bu sitede Change Language yapıp
English seçtiğimde "XenForo sorunları için destek talepleri" kategorisinin adı değişip
"Support requests for XenForo issues" olmasını istiyorum.
Kısacası dil değiştirme eklentisine kendi istediğim belirlediğim
yerlerinde dili değişsin istiyorum. Mümkün müdür?

Nasıl yapılır ? Dil Değiştirme Eklentisi

Arkadaşlar eklenti şu an yayınlanmış yada satışta olan bir eklenti değil. Eklenti tüm kategori, forum ve alt forumlar hatta RM kategorileri gibi bir kaç alana müdehale ediyor. Bu sayede de iki farklı dilde forum kategori oluşturmuş gibi oluyorsunuz. Ancak b bağlantılara yansımıyor!
Eklentiyi 2.3 için hazırlıyorum şu anda, 2.3 karalı sürümü ile satışa sunulacaktır.
Enkentisi mevcut değil ancak manüel olarak yapılabilir. Nasıl?
Bir özel kullanıcı alanı oluşturup Türkiye (veya Türkçe) ve English selectionu yapacaksınız. Bunu kayıt sırasında göster diyerek kullanıcı terfilerinden Türkiye seçen kullanıcılara Türkçe kullanıcı grubu English seçen kullanıcılarada English kullanıcı grubu vereceksiniz. 2 kategori oluşturup birini Türkçe diğerini English yapın.Kategori izinlerindede kullanıcı hangi grubun üyesi diğer kategori izinlerinde Forumu görüntüleye bilirmi seçeneğini hayır olarak seçeceksiniz. Bu biraz uzun ve yorucu iş olabilir. Çünki bir konu paylaşıldığında diğer kategoride onun ingiliz versiyonunu paylaşacaksınız böyle bir şeyle belki işinizi çözebilirsiniz.

Eklenti ile konu başlığı değilde konu içeriğine 2 tab vererek birinci tabda Türkçe ikinci tabda ise İngilizce konunuzu paylaşabilirsiniz

Merhaba bu sitede dil değişince kategori başlıkları da değişiyor bunu nasıl yaparız acaba

Arkadaşlar eklenti şu an yayınlanmış yada satışta olan bir eklenti değil. Eklenti tüm kategori, forum ve alt forumlar hatta RM kategorileri gibi bir kaç alana müdehale ediyor. Bu sayede de iki farklı dilde forum kategori oluşturmuş gibi oluyorsunuz. Ancak b bağlantılara yansımıyor!
Eklentiyi 2.3 için hazırlıyorum şu anda, 2.3 karalı sürümü ile satışa sunulacaktır.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.