Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Cpanel'den Plesk'e yeni alan adıyla birlikte geçiş

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

ByFataLTR

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://alfaloji.org
Merhaba, uzantısı .net olan alan adım adsensede bağlı olan başka bir sitemin ban yemesi nedeniyle adsenseden banlandı. Bu yüzden .org uzantılı alan adı alıp ona geçiş yapmak istedim.

.net uzantılı domainim cpanele bağlı ve halihazırda forum mevcut. Ben bunu .org uzantılı plesk sunucuya aktarmak istiyorum.

Cpanelden mysql ve dosya yedeklerini aldım. Pleskte yedekleri yükledim, config düzenledim fakat forum içerisinde hangi bağlantıya tıklarsam tıklayayım 404 hatası alıyorum.

Admin panele giriş yapıp forum adresini yeni alan adıyla değiştirdim.
install yaptım.

Fakat bir türlü düzeltemedim.

Cpanelden tam yedek aldin dimi birde ayarlardaki kullanici dostu seo aktif edip config dosyasinda duzenlemeler yaptiysan onceden onlari tekrar eklemen lazim

Cpanelden tam yedek aldin dimi birde ayarlardaki kullanici dostu seo aktif edip config dosyasinda duzenlemeler yaptiysan onceden onlari tekrar eklemen lazim
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Yanıtınız bana yol gösterici oldu. Tam yedek almıştım evet. SEO Dostu URL olayını devre dışı bırakınca düzeliyordu.

.htaccess cpanelden kalma var. Onu yükleyince 500 hatası veriyor. Silince giriyor fakat konulara girmiyordu. SEO Dostu URL yi devre dışı bırakınca düzeldi.

Bunu googlede aratınca da Apache&nginx ekstra ayarlarının yapılması gerektiğini öğrendim.

Pleskten alan adına gelip Apache&nginx Ayarları seçeneğine girdim. Daha sonra en alta inip Ek nginx yönergelerine aşağıdaki kodları yapıştırıp kaydettim sorun düzeldi. Cpanel ve pleskin farklı olmasından .htaccess uyuşmazlığı yaşanıyormuş anlaşılan.

if (!-e $request_filename){
rewrite ^(.*)$ /index.php break;
}

Sevindim uzun yillar oldu plesk kullanmayali o yuzden net bisey diyemedim hem boylelikle gecis yapan arkadaslar olursa iyi bir yol gosterme oldu iyi forumlar kolay gelsin

Sevindim uzun yillar oldu plesk kullanmayali o yuzden net bisey diyemedim hem boylelikle gecis yapan arkadaslar olursa iyi bir yol gosterme oldu iyi forumlar kolay gelsin
Yanlış alarmmış sorun hala devam ediyor. Bahsettiğim kod xenforo resmi forumunda bazı kişilerin işine yaramış fakat bende sadece anasayfaya yönlendirme yapıyor. Yani hangi konuya tıklarsam tıklayayım anasayfaya gidiyorum.

Sorun hala devam ediyor. Yorumu güncelleyemediğim için kaldı öyle.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.