Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Cloudflare Mail Sorunu?

gecitli

xFanatik
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://webtiryaki.com
Merhaba siteyi Cloudflare ye ekledikten sonra mail hata veriyor konuyu açmadan once coksayida araştırma yaptım uyguladım çözüm bulamadım

Hata kodu
Sunucu hata günlüğü [LIST] [*]Swift_TransportException: Email to [email protected] from [email protected] failed: Connection could not be established with host webtiryaki.com :stream_socket_client(): unable to connect to ssl://webtiryaki.com:465 (Connection timed out) Log data: ++ Starting XF\Mail\SmtpTransport !! Connection could not be established with host webtiryaki.com :stream_socket_client(): unable to connect to ssl://webtiryaki.com:465 (Connection timed out) (code: 0) [*]src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Plugins/LoggerPlugin.php:124 [*]Tarafından: [URL='https://webtiryaki.com/admin.php?users/cakal.3/edit']cakal[/URL] [*]30 Haz 2023 21:47'de [/LIST] [HEADING=2]Yığın izleme[/HEADING] #0 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Events/SimpleEventDispatcher.php(138): Swift_Plugins_LoggerPlugin->exceptionThrown(Object(Swift_Events_TransportExceptionEvent)) #1 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Events/SimpleEventDispatcher.php(116): Swift_Events_SimpleEventDispatcher->bubble(Array, Object(Swift_Events_TransportExceptionEvent), 'exceptionThrown') #2 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/AbstractSmtpTransport.php(434): Swift_Events_SimpleEventDispatcher->dispatchEvent(Object(Swift_Events_TransportExceptionEvent), 'exceptionThrown') #3 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/AbstractSmtpTransport.php(145): Swift_Transport_AbstractSmtpTransport->throwException(Object(Swift_TransportException)) #4 src/XF/Mail/Mailer.php(294): Swift_Transport_AbstractSmtpTransport->start() #5 src/XF/Mail/Mail.php(458): XF\Mail\Mailer->send(Object(Swift_Message), Object(XF\Mail\SmtpTransport), NULL, false) #6 src/XF/Admin/Controller/Tools.php(280): XF\Mail\Mail->send(Object(XF\Mail\SmtpTransport), false) #7 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(352): XF\Admin\Controller\Tools->actionTestEmail(Object(XF\Mvc\ParameterBag)) #8 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(259): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass('XF:Tools', 'TestEmail', Object(XF\Mvc\RouteMatch), Object(XF\Admin\Controller\Tools), NULL) #9 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(115): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch(Object(XF\Mvc\RouteMatch), Object(XF\Admin\Controller\Tools), NULL) #10 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(57): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop(Object(XF\Mvc\RouteMatch)) #11 src/XF/App.php(2352): XF\Mvc\Dispatcher->run() #12 src/XF.php(524): XF\App->run() #13 admin.php(13): XF::runApp('XF\\Admin\\App') #14 {main} [HEADING=2]Durum isteği[/HEADING] array(4) { ["url"] => string(27) "/admin.php?tools/test-email" ["referrer"] => string(49) "https://webtiryaki.com/admin.php?tools/test-email" ["_GET"] => array(1) { ["tools/test-email"] => string(0) "" } ["_POST"] => array(2) { ["_xfToken"] => string(8) "********" ["email"] => string(20) "[email protected]" } }

Cloudflare ayarlarim

cloudflare.png

mail ayarlarım

webtiryaki.png

mail ayarlarında tls yerine ssl kullanın. aynı sorunu bende çok yaşadım fakat şuan duzeldi. Olmazsa yaz tekrardan başka yol deneriz

mail ayarlarında tls yerine ssl kullanın. aynı sorunu bende çok yaşadım fakat şuan duzeldi. Olmazsa yaz tekrardan başka yol deneriz
Merhaba tls derken ne kastediyorsun? anlamadım kastiniz xenforo nun mail ayarlarıysa üsteki resim dede paylaştım SSL kullandığımı.

Merhaba tls derken ne kastediyorsun? anlamadım kastiniz xenforo nun mail ayarlarıysa üsteki resim dede paylaştım SSL kullandığımı.
pardon onu gormemiştim. Şimdi sorun şu siz hosting maili kullanıyorsunuz oyuzden boyle sorunla karşılasıyorsunuz. Gmail kullanırsanız sorun çözülecektir

pardon onu gormemiştim. Şimdi sorun şu siz hosting maili kullanıyorsunuz oyuzden boyle sorunla karşılasıyorsunuz. Gmail kullanırsanız sorun çözülecektir
Teşekkür ederim yârdim etmeye çeliştiğiniz için maalesef biraz komplike bir durum vds kullanıyorum mail adresim Godaddy dan ücretli alinmiş mail adresi gözden kaçan xenforo tarafında bir sorun var?

Teşekkür ederim yârdim etmeye çeliştiğiniz için maalesef biraz komplike bir durum vds kullanıyorum mail adresim Godaddy dan ücretli alinmiş mail adresi gözden kaçan xenforo tarafında bir sorun var?
bende yaşatım bu sorunu fakat nameserver değiştirdiğimden hosting mailim çalışmıyordu bende gmail kullanındım sorun düzeldi

Selamlar.
Xenforo da sunucu adını proxy edilmemiş olan mail.webtiryaki.com gösterirseniz sorun düzelecek sanki :)
Cloudflare cert bağlantıda hataya sebebiyet veriyor.

Selamlar.
Xenforo da sunucu adını proxy edilmemiş olan mail.webtiryaki.com gösterirseniz sorun düzelecek sanki :)
Cloudflare cert bağlantıda hataya sebebiyet veriyor.
Merhaba benim sorunum bireysel mailden kaynaklı alttaki linkte geçici bir sorun üretilmiş lakin uyguladığımda xenforo tarafında sorun düzeliyor bu seferde Outlook deaktivierte oluyor kısacası pes etim eski düzene dondum.

Merhaba benim sorunum bireysel mailden kaynaklı alttaki linkte geçici bir sorun üretilmiş lakin uyguladığımda xenforo tarafında sorun düzeliyor bu seferde Outlook deaktivierte oluyor kısacası pes etim eski düzene dondum.

Selamlar.
Genelde böyle durumlarda önerilen subdomain yapılandırıp kullanmak. m.site.com gibi. Forum bu adresten gönderir. Siz yine epostanızı kullanmaya devam edersiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.