Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Bazı bilgisayarlardan foruma giriş yapılamıyor.

Birisi

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar ,
Bir ara böyle bir problem yoktu ama şuan var, Neden kaynaklandığını çözemedik. Gözlemlediğim kadarı ile şirket bilgisayaları yani VPN Kurulu olan bilgisayalarda forum sitesine giriş yapılamıyor.
Bunun nedeni eklentiler olabilir mi?
Emin değilim yada aynı sorunu yaşayıp sorunu çözen oldu mu ?
Teşekkürler.

Şöyle diyebilirim ( yaşamadım ama forum harici bir çok sitemde aynı durumu yaşadım )
Bazı hosting firmalarında genel olarak ddos koruması olduğundan bi ip üzerinden olağandışı bir etkileşim alınca o ip adresini bloklar . Ve şirketde olsa Binlerce çalışanın kullandıpı bir ip olunca aynı mantıkda algılanabilir. Nord olur express vpn olur aynı mantelite ne kadar çok sunucu olsada bir şirkettde 1000 kişi çalışıyor ise çoklu kullanım olduğundan genelde o adresler bir çok hosting firması tarafından genel olarak bloklanırç

Arkadaşlardan gelen bilgi bu şekilde , Farklı firmalarda çalışan kişilerde iletmişler aynı durum onlarda da yaşanmış ? Bu bir eklenti problemi mi? Yoksa farklı bir durum mu anlayamadım.

Arkadaşlardan gelen bilgi bu şekilde , Farklı firmalarda çalışan kişilerde iletmişler aynı durum onlarda da yaşanmış ? Bu bir eklenti problemi mi? Yoksa farklı bir durum mu anlayamadım.

Etki eden bir eklenti kullanıyor musunuz bilemiyoruz ama tüm eklentilerinizi devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam eder ise sunucu üzerinde kısıtlama var demektir.

Barındığınız yerin engellemesi bu' cloudflare' ye geçerseniz kullandığınız sunucu hosting o ayarları geçerli kılmaz' eğer bunu cloudflarede alıyorsunuz sanırım bu engelleme forbib hatası gibi bir sayfa bırakması lazım veyada port hatası sayfasına yönlendirmesi lazım' eğer cloud'da bunu yapıyorsa bir kaç yapılandırmanızı düzenlemeniz lazım sayfa kurallarından..

Bunu kendi hostinginize bildirdiğinizde sizden genelde engeleneninlerin agent mac adresini ister izin verelim diye ama hangi birisine izin vercek hangi birini ekliycek'

Barındığınız yerin engellemesi bu' cloudflare' ye geçerseniz kullandığınız sunucu hosting o ayarları geçerli kılmaz' eğer bunu cloudflarede alıyorsunuz sanırım bu engelleme forbib hatası gibi bir sayfa bırakması lazım veyada port hatası sayfasına yönlendirmesi lazım' eğer cloud'da bunu yapıyorsa bir kaç yapılandırmanızı düzenlemeniz lazım sayfa kurallarından..

Bunu kendi hostinginize bildirdiğinizde sizden genelde engeleneninlerin agent mac adresini ister izin verelim diye ama hangi birisine izin vercek hangi birini ekliycek'
cloudflare de aynı sorun vardı dün itibari ile kaldırdım , Ama sorun yine devam ediyor.

Etki eden bir eklenti kullanıyor musunuz bilemiyoruz ama tüm eklentilerinizi devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam eder ise sunucu üzerinde kısıtlama var demektir.
netr0n netr0n hocam maalesef tüm eklentileri kaldırdım yine sorun devam ediyor. Şuan kendi iş yerimde şirket bilgisayarımdan bile giremiyorum.

Merhaba sunucunuzun dns yapılandırmasını kontrol edin. Girişten kastınız oturum açma ise önbellek ile alakalı sorun vardır config dosyanızı varsayılan ayarlara çekip web serverınızı resetleyiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.