Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Attachments Resim Görüntüleme Sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Kemiox

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar.
Forumumda kaynaklarla forum kategorileri entegre olarak çalışıyor. Yeni bir kaynak eklendiğinde kendisi ile bağladığım forum kategorisine eş zamanlı konu olarak açılıyor. Kaynak içerisine URL üzerinden resim eklediğimde hiçbir sorun olmadan forum kategorisinde resim görüntüleniyor ancak attachment olarak resim eklediğimde forumda açılan konuda resim attachment linki olarak görüntüleniyor. Bu durumu nasıl çözebilirimv ? Eklenti olarak eklense bile resimlerin forumda da görünmesini nasıl sağlayabilirim ?

1671799436375.png

View attachment 202 yazan yerde aslında kaynaktaki konu içinde ekli olan resmin görünmesini sağlamak istiyorum.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Çözüldü Attachments Resim Görüntüleme Sorunu

Öncelikle bunun bir sorun olmadığının altını çizelim. Kaynaklar alanından gelen içerik, alıntı içerisinde gelir ve alıntı içerisinde gelirken sistem buna görüntüleme bağlantısı ekler. Her attachment sadece kendi alanında görüntülenir. Alıntı yapılan alanlarda ise sadece bağlantı verir. Bu sadece kaynaklar alanı içinde geçerli değildir. Forum içerisinde de alıntı yapıldığında aynı işlem gerçekleşir.
Sanırım burada göstermek istediğiniz görselin bulunduğu konuda okuma izinleri ile alakalı bir sorun var yada bu konuyu görüntüleyen kullanıcının resimler ve eklentiler izinlerinde sorun olabilir.

Aslında kaynaklarda eklediğim bir resmin aynı zamanda otomatik olarak forumda açılan kendisine ait konusunda da görüntülenebilmesi. Yetki sorunu olduğunu düşünmüyorum. Staff olarak ben de view attachments şeklinde görüyorum ekli olan resmi

Öncelikle bunun bir sorun olmadığının altını çizelim. Kaynaklar alanından gelen içerik, alıntı içerisinde gelir ve alıntı içerisinde gelirken sistem buna görüntüleme bağlantısı ekler. Her attachment sadece kendi alanında görüntülenir. Alıntı yapılan alanlarda ise sadece bağlantı verir. Bu sadece kaynaklar alanı içinde geçerli değildir. Forum içerisinde de alıntı yapıldığında aynı işlem gerçekleşir.

Çözüm
Desteğiniz için teşekkür ederim. En azından boşa araştırma yapmaktan kurtardınız.
İyi çalışmalar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.