Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Arkaplanı Uzatma Kodu?

metalgear

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaşlar girdiğimiz bir background-color:xxx kodunu sadece yazının arkaplanında değil de forum sağ kenara kadar uzamasını istiyoruz bunu hangi kodla yaparız? padding-right:700px girdim oldu :) ama mobilde her çözünürlükte sıkıntı çıkarıyor

Aşağıdaki turuncu arka planı sağ kenara kadar uzatmak istiyoruz

1615400443992.png

Nasıl yapılır ? Arkaplanı Uzatma Kodu?

Merhabalar, arkadaşın kodlarını burada paylaşmanın etik olmayacağını düşündüğüm için işin mantığını sonradan ihtiyacı olan arkadaşların kullanabilmesi için anlatıyorum.

Arkadaş span tagiyle yazmış div ile değiştirdik ve ufak css dokunuşlarıyla sorununu çözdük. Örnek vermek gerekirse;

Önceki kod:
Kod:
<span class="title2"><a href="#" style="color:white;">Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz</a></span>

Yeni kod:
Kod:
<div class="title2"><a href="#" style="color:white;">Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz</a></div>
Merhabalar, arkadaşın kodlarını burada paylaşmanın etik olmayacağını düşündüğüm için işin mantığını sonradan ihtiyacı olan arkadaşların kullanabilmesi için anlatıyorum.

Arkadaş span tagiyle yazmış div ile değiştirdik ve ufak css dokunuşlarıyla sorununu çözdük. Örnek vermek gerekirse;

Önceki kod:
Kod:
<span class="title2"><a href="#" style="color:white;">Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz</a></span>

Yeni kod:
Kod:
<div class="title2"><a href="#" style="color:white;">Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz</a></div>

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.