Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Kayıt Olurken Kullanıcı Grubunun Seçilmesi ?

wowforum

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaslar merhaba üye foruma kayıt olurken kayıt alanında kullanıcı grubunu seçmesini nasıl sağlarım acaba ?

Nasıl yapılır ? Kayıt Olurken Kullanıcı Grubunun Seçilmesi ?

Apyazılım Apyazılım dediği mantıkta bu işlemi yapabilirsiniz, süreç biraz karışık ama birazda olsa bilgi vereyim.

1. Adım;
Özel kullanıcı alanı ekleyeceksiniz;

Sonrasında bu özel kullanıcı alanını sadece register sayfasında görünüm ile kısıtlayacak ve değiştirilemez olarak koşullayacaksınız, tüm bunları özel kullanıcı alanı oluşturuken bu alandan yapabilirisiniz.

2. Adım;
Otomatik terfi sistemi ile bu alanlardan herhangi biri seçildiğinde o kullanıcıya ne yapamak istediğinize karar vererek bu kullanıcıyı farklı bir gruba daha ekleyeceksiniz.
Bunu yapmak için ise aşağıdaki anlatım ile oto terfi sistemini kordine edebilirsiniz...
Sanki bir eklenti vardı bunun için ama, eminde değilim ve inanın hiç hatırlamıyorum. Peki ne yapabilir ? amacınız nedir bun yapmakta, belki size farklı bir yok önerebilirim.

Belki daha önce eTiKeT hocamın eklediği bu konu size yardımcı olacak bir fikir verebilir

Özel alan oluşturup kullanıcı guruplarını oraya ekleyim. Rank atamasınıda onu seçenleri otomatik o guruba atmasını sağlaya bilirsiniz

Sanki bir eklenti vardı bunun için ama, eminde değilim ve inanın hiç hatırlamıyorum. Peki ne yapabilir ? amacınız nedir bun yapmakta, belki size farklı bir yok önerebilirim.
Amaç spor forumuyla alakalı üye olan kullanıcılar direkt kendi takımlarının gruplarına uye olsun istiyorum iş kolaylaşır boylece manuel eklemektense bazı ızin ayarlamaları ıcınde tabıkı

Apyazılım Apyazılım dediği mantıkta bu işlemi yapabilirsiniz, süreç biraz karışık ama birazda olsa bilgi vereyim.

1. Adım;
Özel kullanıcı alanı ekleyeceksiniz;

Sonrasında bu özel kullanıcı alanını sadece register sayfasında görünüm ile kısıtlayacak ve değiştirilemez olarak koşullayacaksınız, tüm bunları özel kullanıcı alanı oluşturuken bu alandan yapabilirisiniz.

2. Adım;
Otomatik terfi sistemi ile bu alanlardan herhangi biri seçildiğinde o kullanıcıya ne yapamak istediğinize karar vererek bu kullanıcıyı farklı bir gruba daha ekleyeceksiniz.
Bunu yapmak için ise aşağıdaki anlatım ile oto terfi sistemini kordine edebilirsiniz;

Video;

Buradaki anlatımlar sizin istediğinizi tam anlatamaz, sadece size sitemin çalışma mantığını anlatmaya çalışır, bu yüzden dikkatli ve anlayarak ilerlemelisiniz.

3. Adım;
Yetkilendirme, atanacak kullanıcı gruplarını kendi ihtiyacınızı göre yetkilerini yapılandırmalısınız.

4. Adım;
Eğer özel forum, kategori gibi alanlar olacak ise, bu grupların ilgili forumlar ve kategoriler için izinlerini yapılandırmalısınız.

Bu kadar....

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.