Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Banner CSS oluşturma

Lucretia

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba, belki çok kolay ancak bilmediğim/araştırmama rağmen net bir kaynak bulamadığım için kullanıcı gruplarının banner'larına özel CSS ekleyemiyorum..

Aslında ekleyebiliyorum yani şöyle; app_user_banner.les kısmına
Kod:
&.userBanner--editors { .m-userBannerVariation(purple,#7851a9 ); }

Bu kodu ekliyorum, mor tag elde etmem gerek, istediğim kullanıcı grubuna eklediğimde yazı da mor oluyor, ben 1.css metin rengi 2.css arkaplan 3.css ise kenar çizgisi rengi diye biliyorum ama beyaz css eklediğimde site bozuluyor vs. gibi sorunlar ile karşılaşıyorum. Bana metin rengi beyaz herhangi bir renkte tag oluşturması gereken kodu nasıl yazacağımı birisi açıklayabilirse çok sevinirim. @netr0n

Kullanıı gruplarınızda bulunan "Diğer, özel CSS sınıf adı kullanarak" alanına kendi class ıd yazarak kendinzie göre bir css yapısı ile istediğini banner ekleyebilirsiniz.

Screenshot 2024-05-02 at 17-10-07 Kullanıcı grubunu düzenle Administrative XGT 2.3 Dev - Yönet...png

Örnek
CSS:
.sizin_banner_css
{
    color:red;
}

Kullanıı gruplarınızda bulunan "Diğer, özel CSS sınıf adı kullanarak" alanına kendi class ıd yazarak kendinzie göre bir css yapısı ile istediğini banner ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 26236

Örnek
CSS:
.sizin_banner_css
{
    color:red;
}
Amatörüm desek yeridir, bu kodu şimdi şablonlara eklememe gerek var mı? Sadece rengin adını mı yazacağım CSS eklemeyecek miyim?

Temanızın extra.less isimli şablonuna ekleyerek kullanabilirsiniz.

Yada şu eklentiyi kullanabilirsiniz;

Extra.less bunu eklemeniz yeterli;

CSS:
.kayitli_uye_css
{
    background: red; //- Arka plan rengi
    color: #fff; //- Metin rengi.
}

Çözüm
Yani örnek veriyorum mavi istiyorsam sadece extra.less şablonuna
CSS:
.kayitli_uye_css
{
    color:royalblue;
}
Bu kodu eklemem yeter mi?

Benim ilk dediğim şekilde yapamaz mıyız yani?
Evet oldu böyle ama sadece tag'da yazan "kayıtlı üye" o renge sahip. Tag yok. Yazı var o da renkli. Ben de "background-color:" kodunu ekledim ve CSS'yi yazdım. Bu sefer yine yazı ve tag aynı renk oldu

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.