Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

XenForo Rss Besleyici Nedir Ne İşe Yarar

Kullanım tekniği XenForo Rss Besleyici Nedir Ne İşe Yarar

XenForo için kullanım tekniği.
RSS NEDİR?

RSS
besleyici farklı internet siteleri tarafından XML dosya biçiminde sunulan site özetidir. Zaten Rss'nin açılımıda Rich Site Summary'dir bunun kısaltması RSS'dir Rich Site Summary Türkçe karşılığı da zengin site özetidir.

Peki ne işe yarar?


Eğer bir site RSS Beslemelerini dışarıya açıyorsa bu RSS linklerini sitenizin RSS Besleme alanına girerseniz o XML dosyasında bulunan RSS içerikleriyle alakalı kısa alıntıları alarak sitenize konu olarak açacaktır. Bazı haber siteleri sadece başlığı almanıza izin verir bazıları ise hem başlığı hemde kaynaktan kısa bir alıntı yapılmasına izin verir ve kısa alıntının bittiği yerde konunun devamını okumak için tıklayın denir ve bu sayede sitelerinin trafiği artar.

XenForo.Gen.Tr
Sitesinde her kategorinin kendisine ait RSS beslemesi bulunmaktadır.

Örnek: http://xenforo.gen.tr/forumlar/xenforo-taniyalim.5/index.rss

Bu RSS'i dilerseniz kendi sitenize ekleyebilir güncel konuları kendi sitenizden de takip edebilirsiniz. Yukarıda da söylemiş olduğum gibi, RSS beslemesi açık olan tüm internet sitelerinin içeriklerini almanız mümkün.

Peki XenForo'da Nasıl Çalıştırırız.

XenForo sisteminde çalıştırmak için: Admincp>>Uygulamalar>>Rss Besleyici>>Kayıt Beslemesi alanından işlem yapabilirsiniz. (Sizde ismi Haber Beslemesi Olarakta Geçebilir.)

Kayıt Beslemesi alanında yapmanız gereken işlemler:

URL: http://xenforo.gen.tr/forumlar/xenforo-taniyalim.5/index.rss

Yeni girdi alınma aralığı: varsayılan 30 dakikadır. (Seçim Yapabilirsiniz.)

Gönderen Kullanıcı: Burada Rss ziyaretçisinin ismini kullanabilir veya forumda dilediğiniz üyeliği ekleyebilirsiniz.

Hedef forum: Burada hedef forum yani forum kategorisini belirtebilirsiniz. Belirteceğiniz kategoriye belirlediğiniz süre boyunca yeni Rss haberleri, içerikleri otomatik olarak oluşturulacaktır.

Başlık Şablonu: Önekiniz varsa seçebilirsiniz. Rss konularınız önekli olarak açılacaktır ve bu isteğe bağlıdır.

Mesaj Şablonu: Konunun devamını oku diyerek içeriğin kaynağına gitmenize yarar varsayılan olarak bırakabilirsiniz.

Seçenekler: Bu alandan anında gönder dediğinizde moderatör onayına takılmadan içerik yayına açılır. Aksi durumda moderatörün onaylaması gerekir. Açık alanı ise, kullanıcıların RSS içeriklerine yorum yapmalarına izin verir. Sabit ise açılan RSS İçerikli konuları sabit tutmanıza yarar varsayılan olarak seçili gelmez.

Evet arkadaşlar XenForo'da Rss kullanımı bu şekildedir.

Örnek Ekran Görüntüsü:

xenforo_rss_ekleme.JPG
Yazar
netr0n
Görüntüleme
2,196
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
5.00 yıldız 2 değerlendirme

netr0n ait diğer kaynakar

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.