Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
Kaynak ikonu

XF 2.0 XenForo 2.0.0 Developer Preview 8 Released - Yayınlandı ve kurulabilir

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.0.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
XenForo 2.0.0 Geliştirici Önizleme 8 artık test amaçlı olarak mevcuttur.

DP8, bir sürü hata düzeltmesi ve performans tweak yanı sıra daha zengin mesajlar ve daha kolay yollarla onlara gezinmeyi amaçlayan yeni özellikler koleksiyonu içerir.

Yeni 'Konuları Bul' Koleksiyonları
XF2 artık kullanıcıların kendilerinin yarattığı konuları, yayınlarını ve cevaplanmamış konuları içeren konuları bulmalarını sağlayan bağlantılar içeriyor. Bunu şu bağlantıları kullanarak kendiniz görebilirsiniz:

Oluşturduğunuz konular
Katkıda bulunduğu konuları
Cevaplanmamış Konu

Yeni Medya Gömme Seçenekleri
XenForo 2 için yeni olan oEmbed desteği. Bu açık standart, görüntüler, videolar ve metin gibi kaynaklar hakkındaki bilgileri, iyi tanımlanmış bir JSON paketinde getirilmesini sağlar. XenForo bu paketleri isteyebilir ve sonra [MEDIA] etiketlerini kullanarak iade edilen bilgileri görüntüleyebilir. OEmbed'i desteklemek, Instagram, Flickr, Reddit, Tumblr ve SoundCloud için destek sağlamamızı sağladı.​

Ayrıca, varolan BB Kodu Medya Sitelerinin işlevselliğini artırmak için, örneğin YouTube videolarına başlangıç zamanı belirleme ve Facebook yayınlarının yanı sıra videoların yerleştirilmesini de ekleyerek daha fazla çalışma yapılmıştır.

Son olarak, Giphy, Imgur, Pinterest, Spotify, Twitch ve Twitter (aşağıda gösterilmiştir) dahil varsayılan BB Code Media Site koleksiyonuna daha fazla medya kaynağı ekledik.

Ayrıca bu sürüme yeni
Alanı iyi değerlendirmek için şablon düzenleyicisi yeniden şekillendirildi
DP8 Template Editor.png

Stil seçici şimdi stilleri değiştirirken tam olarak aynı şablona, stil özelliklerine vb. Yönlendirme yapar
DP8 Style Chooser.png

Tarayıcılarda tutarlılık sağlamak için sayı girdileri yeniden düzenlendi
DP8 Number Input.png

Eklenti geliştiricileri için yeni CLI araçları. Özellikle xf-addon: validate-json ve xf-addon: setup-step. Bunlarla ilgili daha fazla bilgiyi geliştirici belgelerinde bulabilirsiniz.

Yeni sürümün yüklenmesi
İlk geliştirici önizleme duyurusuna göre, geliştirici önizlemeleri arasında yükseltme seçeneği yoktur. Bu nedenle, önerilen eylem şekli yeni bir yükleme (yeni bir dizinde) veya yeniden yükleme (mevcut dizinde) olacaktır. Bu şekilde tekrar yükleme yapıyorsanız, özel yeniden yükleme yönergelerimize dikkat etmeniz gerekir.

Bir hatırlatma olarak, ilk geliştirici belgelerimizi ve yükleme rehberimizi şu adreste bulabilirsiniz Getting started - XenForo 2.0 Documentation
Yazar
eTiKeT™
Görüntüleme
1,616
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

eTiKeT™ ait diğer kaynakar

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.