Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Yerli Otomobil Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MusaPekel

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba, Herkese iyi Akşamlar dilerim.

Konuda belirttiğim gibi yerli otomobil hakkında düşünceleriniz nelerdir.?

Selam Kardeşim Bu Arabının Şantını Ben Tasarladım Ben Türkiye Teknoloji Takıma B Direktörü Burdan Hayırlı Olsun #MilliSavunmaHamlesi

Pininfarina K550 , Pininfarina K750 modellerıne bır gozatınız.

Pininfarina K550 , Pininfarina K750 modellerıne bır gozatınız.

Herkes birbirini kandırıyor arkadaş.
Kime inanacağımızı şaşırdık.
Pininfarina, Dünya'nın en ünlü ve en büyük otomotiv tasarım şirketlerinden biri.
1930’da kurulan şirket esas olarak ününü Ferrari ve Lambhorgini tasarımları ile kazansa da Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Cadillac, Volvo ve Peugeot gibi çok sayıda markaya tasarımlar yapıyor.
Ferrari, Lambhorgini, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Cadillac, Volvo ve Peugeot da araba üretmiyormuş meğer.
Hepsini Pininfarina yapıyormuş.
F-35 savaç uçakları da aslında Amerikalı'ların değilmiş.
Türkler'inmiş.
Amerikalı'lar açıklamamış, uçağın çoğu parçasını Türkiye üretiyormuş.
Herkes birbirini kandırıyor arkadaş.
Kime inanacağımızı şaşırdık.

Ne araba ne de uçak imalatının aşamalarından bir haberim.
Birileri çıksa da, şu işin doğrusunu anlatsa.
Herkes gibi beni de bir kaç link, belge ve görselle beni aydınlatlar, bende; bende ağır basan tarafın sözlerine kansam ve savunucusu olsam.
Çok mu şey istiyorum?

Araba çok başarılı, nerede üretildiğinin nerede tasarlandığının hiç bir önemi yok. Sonuç itibariyle Türkiye'de seri üretime girecek. Bugün Amerika'nın yapmış olduğu uçağın ortakları ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, İtalya, Hollanda, Norveç, Danimarka ve Türkiye olmasına rağmen F35 Dediğimiz zaman USA öne çıkar. Çünkü satışını Amerika yapar. Bugün en büyük gördüğümüz firmalar bile teknoloji konusunda bir çok ülke ile bir çok farklı firma ile çalışırlar. Atıyorum bir araba yapılırken bir çok yerden bir çok parça tedarik edebilirsiniz. Otomobile lastık takmak için hiç bir firma gidip lastik fabrikası kurmaz bunu bridgestone gibi büyük lastik üreticilerinden sipariş eder. veya far veya motor. Bugün mercedes'in Reno motorunu kullanan araçlarını da görüyoruz. Burada önemli olan o markanın hangi ülkeyi temsil etmesidir. Bugün bir reno dediğiniz de Fransa, bir Mercedes dediğiniz de Almanya, Bir Ferrari dediğiniz İtalya aklınıza geliyor ise, bizim markamız dendiği zaman Akıllara Türkiye'nin gelmesi gerekir.

Ben haber sitelerinde, orada burada gördüğüm, okuduğum açıklamaları görünce Yerli otomobile haksızlık edildiğini düşünüyorum. Eleştiriyi yapan adam Ford'a biniyor ford almanya da üretiliyor ama aslında Amerika menşei olan bir araba. İçerisindeki parçalar bir çok ülkeden sipariş edilir. Bindiği arabadan haberi olmayanların insafsızca eleştiri yapmasını salakça buluyorum. Burada ortaya çıkan teknoloji harikası bir araba var ve biz yerden yere vurmak için çaba gösteriyoruz. Ben başarılı buluyorum ve inanılmaz bir iş başarılmış. Gerisi boş.

yerli olarak gösterilern portatif arac dogrusu görünüm olarak süper buna bir lafim yok insallah tuttururlar ucak olayi gibi lafta kalmaz.
kaflara takilan ortada portatif model mevcut lakin fabrikanin arazisi bile tahsis edilmemis ortda da hic birsey yok parca üreten bir fabrikada mevcut degil. ve bu arac maxsinum full aküyle 500 km yol alabilir deniliyor yani garanti olmasi icin 400 km benzinlige sarj yapmaya girecegiz tabi birde bu sarj olayinin alt yapisi var. ve bu arac 30 dakikada sarj olacagini söylüyorlar bence zor en az bir satti gecer cünkü aracta büyük kapasiteli aküler mevcut olucak. ve bu aküler cep tlf bataryasi gibi bir yil sonra akü amper gücünü kaybedecek ne kadar sarj olsada yarim saat yol aldiktan sonra akü kirmizi alarm verecek ve bu aküler cok pahali bir akü takimi yakitli üretim yapacagiz deseler daha mantikli olurdu sahsen ben her ne olursa olsun akülü arac almam. INSALLAH SÖZDE KALMAZ ICRATA GECIRILIR. yoksa fadilin imzasi olayina döner.

Olmayan şeyleri neden konuşuyoruz ki? Ortada fabrika bile yok, sadece görsel var. Bence araba yapılsın piyasaya sürülsün o zaman yorum yapalım. Olmayan bir şey hakkında yorum yapmak saçma, ve ben bu arabanın milli olduğuna inanmıyorum.

Olaya siyasi olarak değil milli bir mesele olarak bakmak, köstek değil destek olmak lazım. Öyle veya böyle sonuçta Türk markası olacak.

Çizimi veya nerede yapıldığı hiç önemli değil, önemli olan üzerindeki marka. Büyük otomobil firmaları veya Boeing uçakları vs... Bütün çizimleri kendilerine mi ait ve bütün parçaları kendileri, kendi ülkelerinde mi üretiyorlar?

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Açıkcası milliden kasıt nedir bu her kesin bakış açısına göre değişir.
milli demek en uç vidasına kadar Türk malı olarak görmek,düşünmek ise ya siz makina,sanayi işletme sistemini bilmiyorsunuz yada bunu kabullenemiyorsunuz diye düşünürüm. Ben bir firmanın servisiyim,bu firmanın yaptığı cihazı dünyada yapan ortalam 8 firma var Türkiye,Almanya,Abd,hindistan.
Bu cihazların yaptığı işlem aynı ama çalışma sistemi teknolojisi ap ayrı.
ama burda ilginç bir olay var bu cihazların hepsi ingiliz yapımı bir parça ile çalışıyor ne yazık ki.
şimdi hadi bizi geçtim kos koca abd bile bunu yapamıyor ise o sistem milli olmuyor demek ki. Ama öyle bir mantık yok.
Togg gelince adamlar araçtaki her parçanın patantini almışlar,bu parçalar için hiç bir firmaya telif,patent hakkı gibi bir ödeme yapılmayacak ve hiç bir kurum,kuruluştan izin alınmadan istediği şekilde üretim yapılacak.
Ek olarak her türlü parçayı Türkiyede üretmek gibi olay söz konusu bile olamaz tabi bu ortlama 10 yıl için. Eğer gün gelirde üretim yapılır ise banttan çıkan peş peşe araçların ardından burdaki işletmeler oradaki ihtiyacı,kazancı görecek ve o dışardan alınan parçalar için yerli fabrikalarıda kuracaktır. Bunu berden mi biliyorum,aynı işlem savunma sanayisinde oluyor şu an. Savunma sanayisi için açılan o kadar çok yan sanayi kuruluş var ki bunların hepsi güzel ve gurur verici gelişmelerdir. Düne kadar bir roket başlığını yapamaz ise bunu içinde olan biri olarak söylüyorum dünyanın en iyisini yapan firmalarınız var artık.
Yani kısacası evet bende banattan inen arabayı görmeden inanmam ama bu bile bir gelişme bu bile büyük bir emek ve çalışma. Tasarımı x yapmış motorunu f yapmış önemli değil benim için önemli olan Türkiyede üretilmesi Türk markasını taşıması,Türk mühendisler tarafından tasarlanıp argelenmiş olması benim için bu ürünün Türk malı olması için yeterli bir çalışmadır. ALLAH yardımcıları olsun inşallah hep beraber banttan inen Togg’larımızı görürüz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.